Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rodičia Richard a Renáta Hamšíkovci: Futbal je Marekov svet!

jún 11, 2021 - 15:33
Hamšíkovci vychovali jedného z najlepších futbalistov našej planéty Mareka Hamšíka. Aký je „Hamšo“ v skutočnosti, nám povedali jeho pyšní rodičia, ktorých sme navštívili v Banskej Bystrici.
Foto: 
Ramon Leško

Kto z vás si ako prvý všimol Marekov talent?

Renáta: Naše deti sme od malička viedli k nejakému športu. V jeho prípade bolo od začiatku jasné, čomu sa bude venovať.

Richard: My sme športová rodina. Ja som hral futbal a manželka hádzanú. Marek už od začiatku vynikal svojím talentom. S hračkami sme ho ani nevideli. Spomínam si, že z kníh si vystrihoval futbalových panáčikov. Do lopty začal kopať už ako trojročný.

Mal len sedemnásť rokov, keď začal hrať za taliansku Bresciu. Ako ste zvládli odchod vášho syna do zahraničia?

Renáta: Podporovali sme ho už od úplného začiatku. Videli sme, že má obrovský talent, a najmä ho to nesmierne bavilo. Chceli sme, aby sa mu splnil jeho veľký sen – byť úspešným futbalistom. Rodič urobí pre dieťa len to najlepšie.

Richard: Marek ešte predtým hral v klube Slovan Bratislava a býval sám v hlavnom meste. Keď sa sťahoval do Talianska, povedali sme mu, nech to skúsi a ak by to nevyšlo, vždy sa môže vrátiť späť domov.

ram_9536.jpg

Foto: 
Ramon Leško

V súčasnosti je obrovskou hviezdou Neapolu. Neprekážajú mu tie davy fanúšikov?

Renáta: Títo hráči sú takí milovaní tými ľuďmi. V skutočnosti je to ešte horšie, ako sa píše. Človek to musí zažiť na vlastnej koži. Obdivujú ho aj preto, že za Neapol hrá už deväť rokov a berú ho za domáceho. 

Richard: Marek je veľký pohoďák. Aj keď ho ľudia otravujú, snaží sa im vyhovieť alebo slušne vysvetliť, že teraz je s rodinou a potrebuje súkromie.Možno by ste to naňho nepovedali, ale je veľmi hanblivý.

Zažil tam aj niečo negatívne?

Renáta: Bohužiaľ, áno. Dokonca viackrát.

Richard: S pištoľou ho prepadli v tuneli, kde mu ukradli hodinky a peniaze. Jeho manželke za bieleho dňa priložili pištoľ k tehotenskému brušku. Našťastie sa im nič nestalo.

ram_9559.jpg

Foto: 
Ramon Leško

VIAC SA DOZVIETE V AKTUÁLNOM VYDANÍ TYŽDENNÍKA SLOVENKA

- - Inzercia - -