Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ajurvéda na každý deň

jún 21, 2016 - 18:06
V tradičnej indickej medicíne je kľúčom k zdraviu dobré trávenie. Základom je jesť vždy len prírodné, doma pripravené jedlá, ktoré sú v súlade s konštitúciou človeka podľa ajurvédy a zároveň v harmónii so zmenami okolitého prostredia. Len tak môže byť telo v rovnováhe. Tradičné ajurvédske postupy sú zároveň veľmi príjemným doplnkom západnej medicíny, pretože dokážu prinavrátiť rovnováhu organizmu ešte pre prepuknutím choroby.
Foto: 

Ak vám záleží na zdraví, kniha Ajurvéda na každý deň je tu práve pre vás:

•   Zaujíma vás, ako v priebehu jednotlivých ročných období zmeny počasia ovplyvňujú vaše telo a chuť do jedla?

•   Radi by ste zistili, ako môžete prispôsobiť svoj jedálny lístok nielen každému ročnému obdobiu, ale aj tomu, aký ste ajurvédsky typ?

•   Túžite sa naučiť variť chutné, pestré a výživné jedlá, ušité na mieru v súlade s ajurvédskou múdrosťou?

•   Chcete získať praktické odporúčania v oblasti životného štýlu, starostlivosti o telo, plánovania jedál a tipov pre zdravie?

V tom prípade určite siahnite po knihe Ajurvéda na každý deň, ktorá vám prináša odpovede na všetky tieto otázky.

Kate O’Donnellová je učiteľkou aštanga jogy, certifikovanou ajurvédskou poradkyňou a odborníčkou na ajurvédsku jogu. Učí na škole ajurvédy Kripalu School of Ayurveda. Taktiež vedie školenia ajurvédy a zdravia v rámci programu Ayurvedic Health Education.

Ajurvéda je staré indické učenie o zdraví a spôsob na pochopenie rovnováhy a nerovnováhy v organizme. Umožňuje nám zastaviť postup ochorenia riešením jeho príčin v ranom štádiu. Ajurvéda na každý deň zbavuje túto starovekú vedu tajomstva, ktorým je opradená a ktoré často bráni jej využívaniu.

To je škoda, lebo ajurvéda má na každý problém nejaké alebo aspoň čiastočné riešenie. Podľa nej cesta k dobrému zdraviu vedie cez dobré trávenie a výživu. Strava, ktorú prijímame, tvorí telesné tkanivá. Prístup a vnútorné nastavenie, ktoré si prinášame k stolu, zase prispievajú k schopnosti organizmu tráviť a asimilovať živiny z potravy.
Ak si už pri výbere potravín a príprave jedla uvedomíme, čo naše telo potrebuje, a budeme k nemu pristupovať láskavo, určite sa to časom prejaví aj na našom zdraví.

- - Inzercia - -