Dnes je utorok, 20.apríl 2021, meniny má: Marcel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

S hlavou i pätou, doma a bez strachu

júl 07, 2016 - 15:42
„Neviem, či chcem priniesť dieťa do tohto sveta,“ zdôverila sa mi priateľka. Pri bežnom ženskom klebetení na kávičke, akých bolo a bude ešte tisíce, ma táto informácia zarazila, pretože už podľa tónu hlasu som vycítila, že nejde o vetu vyrieknutú len preto, aby reč nestála.
Foto: 
archív Daniela Vidová

Bola to veta, z ktorej nesršalo len váhanie, boli v nej obsiahnuté všetky strachy dnešného sveta. „Už dlho mám pocit, že sa tu nič krásne nedeje. Opustili sme skutočné hodnoty, čo nemáš priklincované, to ti ukradnú, na letiskách búchajú bomby uviazané okolo šialencov, veď sa pozri na ten Istanbul,“ dodala. Na chvíľu som pripustila, že to, čo hovorí, má hlavu, ale päta chýba. Pochopila som, že čaro života nespočíva len v tom, ukázať jeho krajšie odtiene deťom a najmä tým, ktorí naň z akéhokoľvek dôvodu pozerajú cez chmúrne sklo. Čím to je, že smutné veci a zážitky majú väčšiu váhu ako tie krásne? Je tých krásnych tak málo, alebo ak sú, sú natoľko samozrejmé, že ich ani neregistrujeme, tobôž aby sme si ich užívali? Ak platí, že by sme sa mali jeden od druhého učiť, tak v tomto prípade to platí niekoľkonásobne. Učme sa žiť jeden od druhého, nielen z jeho chýb, ale aj z jeho radostí. Pochopila som, aké je dôležité nevzdávať sa a nepoľaviť v snažení urobiť zo sveta fajn miesto na život. Verte mi, zatiaľ nikto nevymyslel iný, lepší plán.

PS: Ak ešte stále neviete, kde dovolenkovať a neviete, či sa máte sveta báť, dávame vám do pozornosti hneď niekoľko slovenských destinácií, ktoré vás pri návšteve nadchnú na prvý, druhý i tisíci pohľad.

- - Inzercia - -