Dnes je pondelok, 30.január 2023, meniny má: Ema
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký letný horoskop 1. časť: Baran sa bláznivo zamiluje, Raka čaká zásadné rozhodnutie. A vás?

júl 07, 2016 - 16:09
Nadchádzajúce horúce dni a týždne mnohí z vás strávia na vytúžených dovolenkách. No prímorské pláže či exotické destinácie nie sú vždy len oázou pokoja a radosti. Ukrývajú v sebe aj mnoho nástrah, v podobe rôznych strát a sklamaní. Ako sa im vyhnúť a prežiť dni voľna a sladkého ničnerobenia v pohode a bez citovej či zdravotnej ujmy, vám poradia hviezdy.
Foto: 
Shutterstock

Baran

(21. 3. – 20. 4.)
Nikto nie je taký závislý od adrenalínu ako vy. Najradšej by ste dovolenku prežili spoznávaním neprebádaných zákutí, ktoré vám ponúkajú nové objavy s príchuťou rizika. No aj keď sa prispôsobíte rodine a strávite dni voľna na pokojnej pláži, dokážete si nájsť spôsob, ako prežiť aspoň malé dobrodružstvo. Keď už nič iné, tak sa aspoň zapíšete do miestneho potápačského kurzu. Vašu odvahu podporuje aj vnútorná istota, že vás chráni anjel strážny. A máte pravdu. Všetci, ktorí sa narodili v tomto znamení, majú svojho astrálneho ochrancu. Inak by hádam ani neprežili.

Láska

Tak ako rýchlo dokážete vzplanúť hnevom, tak sa v okamihu viete aj zamilovať. No jedny aj druhé emócie vyprchajú skôr, než si to ten druhý vôbec uvedomí. A hoci takto zanechávate za sebou veľa zlomených sŕdc, najväčšou obeťou svojej prelietavosti ste práve vy, keďže sa vystavujete riziku samoty. Aj toto leto budete obľúbeným terčom Amorových šípov. No dávajte si veľký pozor, najmä ak ste už zadaná. Ten opálený fešák, ktorý na vás vrhá horúce pohľady spoza plážového barového pultu, naozaj nestojí za to, aby ste riskovali krízu svojho súčasného vzťahu. V opačnom prípade vás potrápia jesenné depresie, príčinou ktorých nebude len sychravé počasie.

Práca

Ani v letnom období sa neubránite hektickým dňom a pôjde naozaj o veľa. Akoby zázrakom vám osud otvorí možnosti, o ktorých ste sa už neodvážili ani snívať. Neváhajte a využite túto šancu, ktorá sa už nebude opakovať. Otvoria sa vám nové možnosti a vaša kariéra nadobudne dynamický rast. Ak pre to budete musieť obetovať dovolenku, nesmúťte. Vynahradíte si ju v septembri a vychutnáte si ju dvojnásobne.

Zdravie

Ak udržíte na uzde svoju živelnosť, nič vážne vám nehrozí. Vaše zdravie je v úplnom poriadku a v opatere nemocničného personálu sa môžete ocitnúť len vďaka úrazom či iným nehodám z neopatrnosti. Pozor si dávajte najmä na cestách a nenechajte sa opantať letnou bezstarostnosťou. Týka sa to najmä začiatku augusta, keď si aj váš anjel strážny zoberie pár dní voľna.

Býk

(21. 4. – 20. 5.)
Ste skutočnými gurmánmi a to nielen pri prestretom stole. Nikto iný nedokáže tak vychutnať všetky ingrediencie života ako práve vy. A toto leto bude pre vás naozaj labužnícke. Čaká vás dovolenka snov, akú si po celoročnej ťažkej práci naozaj zaslúžite. S najväčšou pravdepodobnosťou budete oddychovať v tieni paliem na exotickej pláži, no pozor, neprežeňte to s poživačnosťou, na ktorú ste náchylní. Žalúdočné či iné tráviace ťažkosti nie sú jediným nebezpečenstvom, ktoré vám hrozí.

Láska

V tejto oblasti pôjde skutočne o veľa a pravdepodobne nastane vo vašom živote zásadná zmena. Páry, ktoré už dlhodobo prechádzajú krízou, sa rozpadnú. Na obzore je charizmatická osoba, ktorá zohrá vo vašom terajšom nefunkčnom vzťahu úlohu akéhosi katalyzátora Zaiskrí to medzi vami už pri prvom stretnutí. Áno, hovorí sa tomu láska na prvý pohľad, aj keď na ňu zatiaľ neveríte. Týka sa to aj nezadaných jedincov. Hoci tento vzťah budete spočiatku považovať len za blúznenie horúcich, letných nocí, vytvorí sa medzi vami trvalé puto, ktoré môže koncom roka prerásť aj do stabilného spolužitia.

Práca

Na svojom pracovisku sa dostanete do úzadia. Nebudete oslňovať nápadmi ani výraznou kreativitou, ale budete svoju prácu vykonávať spoľahlivo a zodpovedne, ako je to u vás zvykom. No príchodom prvých septembrových dní by ste sa predsa len mali prebrať zo svojej letargie a položiť na stôl šéfovi nejaký zaujímavý projekt. V opačnom prípade riskujete, že bude premýšľať o vašej opodstatnenosti a môže sa stať, že prídete o miesto.

Zdravie

Všetko s mierou. Tak by malo znieť vaše motto tohto leto. Týka sa to jedla, pitia aj slnečných lúčov. Ak to pri plážovom bare preženiete s lákavými farebnými drinkmi, môže sa vám stať, že zaspíte pod slnečníkom a domov sa vrátite so škaredými popáleninami od slnka. Verte, nie je to nič nepríjemné.

Blíženci

(21. 5. – 20. 6.)
Vaša nepokojná duša, ktorá vás stále poháňa dopredu, si nedá pokoj ani v týchto mesiacoch. Veľmi dobre viete, že keď ste na morskej pláži, túžite po horách a naopak. Verte alebo nie, svoje okolie tým značne znervózňujete. Najlepšie urobíte, ak poslúchnete svoj vnútorný hlas a vyberiete sa na poznávaciu dovolenku, vďaka ktorej sa určite vyhnete stereotypu a nude. Dobrou alternatívou je aj chalupa, kde budete popri oddychu aj zveľaďovať svoj majetok. Poznáte sa, bez činorodej práce to dlhšie ako dva dni nevydržíte.

Láska

Flirt je vaše druhé meno. A to aj v prípade, že žijete v šťastnom partnerskom zväzku. Vy si jednoducho nemôžete pomôcť a všade, kde sa zjavíte, rozdávate úsmevy a šarm plným priehrštím. Našťastie poznáte mieru a nikdy neprekročíte hranicu, za ktorou sa už nachádza citové trasovisko. Svojho zvyku sa nezbavíte ani v týchto horúcich dňoch. Viete, že sa nedopúšťate ničoho zlého a partnera tak udržiavate v strehu. Nenápadne tak priťahujete jeho pozornosť výlučne na svoju osobu a tak sa aspoň nerozptyľuje pohľadmi na plážové krásky, ponúkajúce na obdiv viac než v inom ročnom období.

Práca

Keď nejde o život, tak ide len o ... nič. Na pracovisku budete mať, žiaľ, veľa príležitostí, aby ste si zopakovali túto vetu, ktorú už raz za nás za všetkých vyslovil Jan Werich. Občasné spory a hádky vás síce budú stáť veľa energie, ale verte, pôjde len o také žabo-myšie vojny, ktoré nič zásadné nevyriešia, len pokazia atmosféru v kolektíve. Vyvarujte sa akýchkoľvek zásadných rozhodnutí, ktoré by ste mohli neskôr ľutovať, Verte, že sa veci napokon vyriešia a príchodom chladnejších, jesenných dní sa situácia sama upokojí.

Zdravie

Hrozí vám zvýšené riziko zdravotných problémov spôsobených vysokými teplotami a slnečnými lúčmi. Najmä ak sa chystáte k moru, nemali by ste zabúdať na opaľovacie krémy s vysokým UV faktorom a kvalitné slnečné okuliare. Verte, že úpal nie je žiadna maličkosť, často si vyžiada aj lekársku pomoc, a tá vás v zahraničí môže vyjsť poriadne draho.

Rak

(21. 6. – 22. 7.)
Vy už asi dávno viete, kde strávite svoju tohtoročnú letnú dovolenku a všetko máte starostlivo pripravené a naplánované. Patríte k tým najrozvážnejším znameniam celého zverokruhu a tak vás len máločo nepredvídané môže zaskočiť. Nemáte radi nijaké zbytočné experimenty a tak svoje vytúžené dni voľna s najväčšou pravdepodobnosťou prežijete vo svojom obľúbenom a rokmi overenom letovisku v kruhu blízkych priateľov a známych. Určite tým nič nepokazíte a dobre si oddýchnete.

Láska

Vzťahy, v ktorých jeden z partnerov sa narodil v znamení Raka, patria k tým najstabilnejším. Len málokedy sa rozpadnú z iniciatívy Raka či Račice, väčšinou k tomuto kroku pristúpia až na radikálny podnet od partnera. No hviezdy nehovoria nič o tom, že by malo dôjsť k nejakej dramatickej situácii. A týka sa to aj tých nezadaných. Mladšie ročníky, žijúce single, síce stretnú na cestách veľa zaujímavých, ľudí, no viac ako kamarátstvo z toho nikdy nebude. Nemusíte pre to smútiť. Aj keď horúce leto prežijete s chladnou hlavou, ten pravý ľúbostný ošiaľ vás tohto roku neminie. Poriadne to zaiskrí začiatkom decembra a v budúcom roku vás pravdepodobne čaká cesta pred oltár.

Práca

Pracujete trpezlivo, spoľahlivo a nikdy neupozorňujete na seba. Je to na vašu škodu, pretože mnohí berú vaše pracovné nasadenie ako samozrejmosť a aj vás zneužívajú. Verte, aj vám raz dôjde trpezlivosť a zdá sa, že čoskoro si poviete, dosť. Mnohých vašich kolegov to síce prekvapí, ale aspoň si vyčistíte vzťahy. Spor, ktorý prepukne koncom júla a vy budete jeho aktérom, sa napokon vyrieši vo váš prospech. Z dovolenky sa vrátite do oveľa príjemnejšieho prostredia.

Zdravie

Pozor na zažívacie ťažkosti, veľkú pozornosť venujte tomu, čo máte na tanieri, najmä v cudzine. Exotická strava síce môže vyzerať lákavo, ale môže byť aj poriadne zradná. Ak budete mať dlhšie trvajúce žalúdočné problémy, vyhľadajte lekára čím skôr. Nemusí ísť len o banalitu, ktorá prejde sama od seba. Hrozí vám aj chronické ochorenie.

- - Inzercia - -