Dnes je utorok, 20.apríl 2021, meniny má: Marcel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Niečo v zmysle pošli ďalej...

júl 18, 2016 - 14:55
Dnes sme mali s kolegyňou krátky rozhovor: Napíšem o čarodejniciach. Napíš, a o čom? No, o tom vúdú, veď to existuje. Vážne? Nechce sa mi tomu veriť... Už zbieram materiály, ale budú tam aj nejaké známe baby, také, čo veria, že zlo poškodzuje, a tak...
Foto: 
archív

Ahá – tak ja som v tom úplne mimo. Mám to vyskúšané, Jediná zlá myšlienka a hneď sa mi to vráti... Neuveríš, ale tak to mám aj ja! Ja vlastne nemôžem nič zlé želať ani vlastnému exmanželovi:-))). Želajme dobro a dobro sa nám vráti, uzavreli sme debatku, no potom sa mi celá tá smiešna téma začala javiť ako niečo, čo keby bolo reálne, vyzeralo by to medzi nami viac srdečne, pozitívne, úprimne a nie cynicky, nenávistne a zlostne – aj keď tomu hovoríme pragmatizmus a podobne. Už to je dosť, ak pozeráte správy.

Málo konštruktívnych debát, veľa otrepaných fráz a šírenie nepokoja. Ako sa potom majú správať bežní občania? Na malom Slovensku panuje negativizmus, na svete strach, ktorý nás omotáva. Ľudia sa boja zabávať, žiť, tešiť sa zo života, myslia si, že červené šnúrky ich zachránia, ale kam sa stratil duch doby, ktorá priala? Alebo je to len ilúzia? V Nice opäť vyhasli desiatky životov. Ďalší človek kŕmený fanatizmom? Nie priateľstvá, ale samota, anonymita veľkých miest a zakrývanie prázdna vedú ľudí až na pokraj šialenstva.

To, čo sa udialo vo Francúzsku, je ďalším smutným mementom. Je ešte nádej uchrániť si kúsok človečenstva? V tejto Slovenke je smútok z toho, čo sa stalo, zamyslenie s odvážnymi babami nad osudmi motorkárov, dva úžasné rozhovory so Zuzanou Mauréry a Jožom Rážom, krásne motivujúci príbeh dnes už štíhlej dámy a niekoľko milých odkazov: Tešte sa z maličkostí, nerobte si zle, lebo to má tendenciu sa vrátiť.

Pekný týždeň želá

Maja Miková

- - Inzercia - -