Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký letný HOROSKOP: Čo čaká leva, pannu, škorpióna a váhy?

júl 19, 2016 - 13:57
A je tu čas vytúžených letných dovoleniek. Mnohí z vás šetrili na ne celý rok, aby si mohli dopriať oddych pod južným slnkom, na exotických miestach, pri poznávaní ďalekých miest a iných kultúr. No aby sa sen nestal nočnou morou, musíte dbať aj na opatrnosť a počas dobrodružných ciest nezabúdať ani na zdravý rozum. Samozrejme, aj tak vás môže zaskočiť nejaká nečakaná náhoda. Pred nepredvídateľnými okolnosťami vás vystríhajú hviezdy a my vám prinášame ich stručné posolstvo.
Foto: 
Shutterstock

Lev

(23. 7. – 22. 8.)

Radšej byť v poslednej provincii prvý ako v Ríme druhý. Týmto výrokom Gaia Iulia Caesara sa podvedome riadite celý život. Svet považujete za svoje javisko a s úlohou v komparze sa nikdy nezmierite. Podľa toho si vyberáte aj svoje dovolenkové destinácie. Uprednostňujete známe miesta s priateľmi, ktorých poznáte a o ktorých viete, že vás obdivujú.

Láska

Máte pocit, že svoj citový život pevne ovládate a že vás nič nemôže zaskočiť. Ste to predsa vy, kto určuje pravidlá hry a od toho druhého očakávate, že sa vždy a za každých okolností prispôsobí. No aj napriek tomu, že to tak dlhé roky fungovalo, toto leto vám môže pripraviť prekvapenie, prostredníctvom blízkej osoby, od ktorej by ste to najmenej očakávali. Hoci táto nečakaná vzbura vás na chvíľu vyvedie z rovnováhy, vy sa ako obyčajne rýchlo spamätáte a život pôjde ďalej obvyklým tempom.

Práca

Vždy presne viete, kedy zabrať a kedy si môžete dovoliť vypnúť. Pred dovolenkou ste pracovali veľmi intenzívne a tak teraz môžete prácu odložiť bokom, aj tak máte všetko pod kontrolou. No nedajte sa uspať horúcimi letnými dňami. Uprostred augusta na vás čaká príležitosť, v akú ste už ani nedúfali. A hoci to spočiatku bude vyzerať nemastno – neslano, chopte sa jej. Nebudete ľutovať. Koncom roka vás tento letný minirisk vynesie do kariérnych výšin.

Zdravie

Pozor na úrazy, ktoré by si mohli vyžiadať aj dlhšiu práceneschopnosť. V nasledujúcich týždňoch je toto riziko veľmi vysoké a pominie až začiatkom jesene. Obzvlášť opatrní by ste mali byť pri vysokohorských túrach a na prímorských plážach. Aj v prípade, že ste veľmi dobrý plavec, dbajte na bezpečnosť a riaďte sa heslom, že riskovanie sa nemusí vždy končiť len potleskom publika.


Panna

(23. 8. – 23. 9.)

Dokonalí perfekcionisti. To je asi najstručnejšia, no zároveň aj najvýstižnejšia charakteristika ľudí, ktorí sa narodili na prelome leta a jesene. Okrem toho ste aj neuveriteľne pracovití a dovolenka je pre mnohých z vás len čosi, čo treba absolvovať, aby sa nepovedalo, že pre seba nič nerobíte.


Láska

Hoci ste veľmi pragmatickí a racionálni, nežné city sa nevyhýbajú ani vám a vedia narobiť vo vašom systematicky usporiadanom živote veľký zmätok. Podobné milostné turbulencie, aké ste prežili počas posledných pár rokov, vám však v blízkej budúcnosti nehrozia. Leto prežijete v pohode a v harmónii, v kruhu svojich najbližších a po dlhšom čase si konečne naozaj dobre odpočiniete, nielen fyzicky, ale predovšetkým psychicky.

Práca

Patríte k tým dovolenkárom, ktorým notebook najčastejšie spláchnu morské vlny. Skutočne si myslíte, že ani na pláži sa nemôžete prestať zaoberať tým, čo sa deje na vašom pracovisku? A hoci možno tomu veľmi neveríte, toto leto bude výnimkou. Vo svojej obľúbenej destinácii sa budete cítiť tak dobre, že sa vám podarí úplne vypnúť a dokonale zrelaxovať.

Zdravie

Aj keď ste v minulosti častejšie chorľaveli a cítili nedostatok energie, nasledujúce mesiace vám pripravili dokonalú regeneračnú kúru, po ktorej sa budete cítiť ako znovuzrodení. A ruku na srdce. Bol už najvyšší čas. Keďže si doprajete viac odpočinku, telo sa vám odvďačí, zbavíte sa chronických ťažkostí a po dlhom čase opäť pochopíte, čo to je pokoj a harmónia.

Váhy
(23. 9. – 22. 10.)

Ste dokonalí diplomati a ženy narodené v tomto znamení sú zväčša skutočnými dámami. Podľa toho aj vyzerá miesto vašej dovolenky. Nijaké stanovanie či turistika naslepo, ale elegantné, pokojné miesta, kde sa môžete naplno oddávať svojej obľúbenej činnosti – sladkému ničnerobeniu a meditácii.

Láska

Nikto iný nedokáže udržať city na uzde lepšie ako vy. Vášne a temné, spodné víry duševných múk sú vám cudzie. Vo vašom srdci je kolónka dal a má dať dokonale prehľadná. No hviezdy si pre vás pripravili horúce prekvapenie. Ani nebudete vedieť ako, stratíte svoju starostlivo udržiavanú rovnováhu počas letmého, dovolenkového flirtu. Domov sa vrátite s dokonale popletenou hlavou a bude trvať dlhšie, kým pripustíte, že to bol naozaj iba náhodný románik.

Práca

S hlavou v oblakoch sa nedajú podávať nijaké pozoruhodné pracovné výkony. A vy naozaj budete pôsobiť ako duchom neprítomná osoba, so zasneným úsmevom na tvári a pohľadom upretým kamsi do neznámych diaľav. Pozor, ak to bude trvať dlho, vášmu šéfovi to určite neunikne a precitnutie do reality môže byť pre vás mimoriadne nepríjemné. Ohrozíte tým nielen svoj kariérny postup, ale dokonca môžete prísť aj o miesto. Najlepšie bude, ak sa hneď po návrate z dovolenky zapojíte do práce a snívanie si necháte len na voľné víkendové večery.

Zdravie

Hviezdy nepoukazujú na väčšie nebezpečenstvo, ktoré by vám v tejto súvislosti hrozilo. No tým nechceme povedať, že môžete smelo hazardovať so svojím zdravím bez akéhokoľvek obmedzenia. Pozor si dávajte najmä na životosprávu. Prehýrené noci a nekontrolovateľné drinky sa vám môžu vrátiť v podobe oslabenej imunity, čo vám v chladných, jesenných mesiacoch môže poriadne narušiť vaše pracovné plány. Dlhodobá, nečakaná „maródka“ je v dnešnej dobe doslova hriešnym luxusom.

Škorpión
(23. 10. – 22. 11.)


Láka vás všetko nepoznané a ťažko spoznávateľné, nachádzajúce sa už za hranicou bežnej ľudskej zvedavosti. Svoju dovolenku by ste najradšej strávili cestovaním Transsibírskou magistrálou, prípadne na rýchlokurze vúdú kdesi na Haiti. Žiaľ, musíte sa „uskromniť“ aj s bežnými letoviskami, kde jedinou záhadou je zloženie zmrzliny u plážového predavača.

Láska

V tejto oblasti sa riadite heslom „všetko, alebo nič“. Nijaká zlatá, stredná cesta pre vás neexistuje a kompromisy považujete za prejav zbabelosti. Trvá vám dlhšie ako iným, kým dáte najavo svoje city, aj to len do určitej miery. Príliš veľa informácií o sebe neposkytujete, lebo by ste sa cítili byť ohrození. No keď stretnete niekoho, kto vás naozaj zaujme, spravíte všetko pre to, aby bol práve váš. Ak to nejde, radšej ostanete sami, akoby ste sa mali uskromniť s náhradou. No vy to ani neberiete ako obeť. Samota vám celkom vyhovuje.

Práca

Neznášate rutinu a viac ako pracovný stres vás ubíja nuda. V práci máte radi dynamiku a objavovanie neznámych, nových súvislostí, a to aj v zdanlivo absolútne nesúvisiacich veciach. Letné mesiace sú preto pre vás ako stvorené. Môžete cestovať, objavovať a získavať informácie, ktoré prekvapia nielen vás. Samozrejme, že si nájdete čas aj na dovolenku, ale plážové vylihovanie vydržíte naozaj len pár dní. Zvyšok voľných dní strávite na cestách.


Zdravie

Neotrasiteľne veríte sebe samým a ste presvedčení, že nikto nedokáže lepšie posúdiť váš zdravotný stav ako vy sami. Lekárom sa preto oblúkom vyhýbate, ale nerobíte dobre. Občas by ste naozaj zájsť aj na preventívnu prehliadku, kým nie je neskoro. V opačnom prípade vám toto leto viac ako inokedy hrozí, že návštevu lekára nebudete môcť odložiť a váš náhly zdravotný problém si vyžiada jeho okamžitý zásah.

- - Inzercia - -