Dnes je štvrtok, 22.október 2020, meniny má: Sergej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

10 tipov ako byť dobrou matkou a manželkou

júl 21, 2016 - 15:13
Manželstvo a materstvo je pre ženu veľmi náročné a vyčerpávajúce. Nejedna z vás túži po tom, aby bola vynikajúcou a milujúcou matkou, ale skĺbiť to s dokonalou manželkou je ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Máme bláznivý nápad ako na to! Budete skvelá vo všetkých smeroch.

Bude to znieť šialene, ale je to tak. Začnite klásť na prvé miesto SEBA. Nie manžela, ani deti! Pýtate sa: Môžem uprednostniť seba pred synčekom/dcérkou alebo manželom? Nielen že to je možné, ale dokonca, je to jediný spôsob, ako byť úspešná vo všetkých svojich roliach. Zároveň si zachováte zdravý rozum.

Prinášame vám 10 tipov ako uspieť v oboch roliach súčasne a zároveň byť stále nesebecký na prvom mieste.

1. Tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú na rovnakej lodi ako vy.

V žiadnom prípade to neduste vo svojom vnútri. Zapamätajte si, že nie ste jediná matka a manželka na tomto svete. Zdôverte sa priateľke, ktorá je na tom podobne ako vy. Určite vás vypočuje a možno vám prezradí ako tento problém vyriešila ona. 

 

2. Rozhovor s partnerom.

Chlap si zvyčajne nevie domyslieť na čo práve myslíte, čo vás trápi a ani ako by ste to chceli zmeniť. Komunikácia je vo vzťahu veľmi dôležitá. Povedzte mu všetko s čím nie ste spokojná a možno budete nadmieru prekvapená z jeho pozitívneho prístupu a ochoty pomôcť.

 3. Urobte si zoznam desiatich vecí, ktoré chcete do konca tohto roka dosiahnuť.

My ľudia sme zvláštni! Namiesto toho, aby sme sa sústredili na veci, ktoré do svojho života chceme pritiahnuť, sa sústreďujeme na tie, ktoré naopak nechceme. Spravte si zoznam a choďte si tvrdohlavo za tým, po čom túžite. Možno až v tomto bode sa naučíte klásť svoje potreby na prvé miesta. 

 

4. Poklad pre naše deti. 

4.jpg

Foto: 
Pinterest

Viete aké dôležité je mať vo svojom okolí niekoho, komu dôverujete a môžete zveriť do rúk vaše deti? Je to na nezaplatenie, či už ide o svokru alebo dobru priateľku. Vážte si ich a poďakujte im.
Za ten čas si vybehnite na skvelú večer so svojím milovaným manželom. Nezabudnite si dať pohár kvalitného vína, ktorý si bezpochyby zaslúžite.

5.  Získajte svoje SEXI JA späť.

Prestaňte sa vyhovárať na pôrod, nie ste prvá ani posledná, ktorá stratila svoju dokonalú postavu. Verte či nie, váš partner z vás šalie aj s kilami navyše. Jediné čo tomu chyba je vaše sebavedomie. Verte si! Začnite sa cítiť sexi hneď teraz a uvidíte, že váš manžel bude nadmieru spokojný. 

 

6. Romantický útek z reality.

6.jpg

Foto: 
Pinterest

Viete ako veľmi si vás budú vaše deti vážiť, keď vás uvidia po predlženom víkende? Zaručene budú celé bez seba. A váš manžel? Ten bude určite rád, keď si budete môcť zopakovať začiatky svojej lásky. Ale dosť už bolo o nich! Je pekné, že na nich myslíte, ale tento výlet si zaslúžite najviac vy. Nielen že sa bláznivo pomilujete, ale určite vám prospeje na pár dni úplne vypnúť.

 

7. Cvičenie

Nájdite si hodinku denne sama pre seba a svoje telo. Potrebujete to, pretože vďaka cvičeniu sa budete cítiť oveľa zdravšia a ŠŤASTNEJŠIA. Bonus na záver: vedeli ste, že cvičenie v konečnom dôsledku zlepšuje vzťahy? Tak a už to viete. 

 

8. Rande s každým.

8.jpg

Foto: 
Pinterest

Je veľmi dôležité, aby ste sa venovali každému jednému. Rande s mužom predstavuje poriadny kúsok romantiky, ale nezabúdajte, že rande s deťmi je tiež dôležité. Garantujem vám, že bez smiechu sa to nezaobíde. Ak ste už boli na rande s každým skúste si tentokrát vybehnúť do mesta úplne sama. Chvíľka o samote vás dobije obrovskou energiou. 

 

9. Ukážte deťom, že otec je dôležitý

Chyba, ktorú robí veľmi veľa matiek. Je síce pekné, keď je dieťa vaším ciciačikom, ale čo otec? Vžili ste sa niekedy do jeho role? To, že trávi doma menej času ako vy neznamená, že ich nemiluje rovnako. Ukážte deťom aký je dôležitý a čo všetko pre vás robí. Nezabudnite im prízvukovať, že ak májú mamička a otecko odlišne názory NIE JE TO ZLÉ. 

 

10. Spoločný obed alebo večera.

Najkrajšia rodinná tradícia, ktorú už takmer nikto nedodržiava. Aspoň cez víkend si vychutnajte spoločný obed alebo večeru, pri ktorej sa porozprávate, čo ste počas celého týždňa zažili. Užívajte si, že môžete jesť všetci za jedným stolom a vážte si jeden druhého. 

 Zroj: www.blackandmarriedwithkids.com

 

 

- - Inzercia - -