Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký letný horoskop 3. časť: Ako obstáli strelec, kozorožec, vodnár a ryby?

júl 28, 2016 - 21:17
Leto sa s nami zahráva. Horúčavy strieda chladný dážď a tieto výkyvy počasia pôsobia na nás dosť nepriaznivo. Môže sa stať, že prehliadneme niečo dôležité, šancu, akú nám osud ponúka len raz za život, a naopak, vrhneme sa do dobrodružstva, ktoré nám môže spáliť krídla. Preto pozorne čítajte, čo vám radia hviezdy, aké cesty sa pred vami črtajú, ktorými sa treba vydať a ktorým sa radšej vyhnúť.
Foto: 
archív


Strelec
(23. 11. – 21. 12.)

Ste nabití energiou a horúčavy vám vôbec neprekážajú. Túžite spoznávať svet a zažívať extrémne pôžitky, nech je to už v akejkoľvek oblasti. Dávajte si však pozor. Aj váš anjel strážny má právo na dovolenku, ktorú si vyberie pravdepodobne začiatkom augusta a vy sa môžete ocitnúť vo veľmi nebezpečnej situácii. Starostlivo vyberajte destináciu, kde chcete stráviť pár dní voľna. Odpočinok sa totiž môže zmeniť na nečakané dobrodružstvo, následky ktorého vás budú dlho prenasledovať.

Láska

Aj napriek tomu, že veľká väčšina z vás pri tom slove len ľahostajne mávne rukou, nepodceňujte silu Amorových šípov. Tento nevyspytateľný bôžik si totiž zoberie na mušku práve vás a spôsobí vám doslova citové zemetrasenie. Budete sa brániť, ale márne. Láska je už na dosah a len na vás záleží, ako s ňou naložíte. Ľahkomyseľný postoj, pre vás tak typický, sa vám môže kruto pomstiť, pretože neskôr pochopíte, že ste vlastnou vinou prišli o čosi, čo sa vám už nikdy nevráti.

Práca

Nové projekty vás nadchnú a pustíte sa do nich s dynamikou, ktorou prekvapíte celé svoje okolie. A hoci mnohí vaši kolegovia budú s dešpektom pozerať na váš pracovný elán a komentovať ho ironickými poznámkami, nedajte sa odradiť a počúvajte len svoju intuíciu, ktorá vám radí nepoľaviť. Už koncom jesene sa z bývalých posmievačov stanú pochlebovači a vy si naplno vychutnáte svoj triumf.

Zdravie

Nič kritické vám v týchto mesiacoch nehrozí, ak nebudete priveľmi riskovať a oddávať sa adrenalínovým športovým aktivitám, pri ktorých by ste mohli utrpieť nepríjemný úraz. No aj v prípade, že sa rozhodnete ostať doma, nezabúdajte na dostatok odpočinku. Ten vám v tomto období najviac chýba.

Kozorožec

(22. 12. – 20. 1.)

Pravdepodobne neprežívate najšťastnejšie obdobie a bojujete s menšou krízou identity. Najlepšie urobíte, ak sa vyberiete ďaleko za hranice, a to nie len v zmysle všedných dní. Pobyt v cudzine vám naozaj prospeje. Získate odstup od každodenných problémov, čo vám dovolí pozrieť sa na veci so zdravým a pre vás takým potrebným nadhľadom. Po návrate dokážete presne vyhodnotiť situáciu a zistíte, že nič nie je také dramatické, ako sa vám to zdalo.

Láska

Citová oblasť, ktorá bola doteraz pre vás bojiskom, na ktorom ste striedavo prežívali malé víťazstvá a bolestivé prehry, sa v tomto období upokojí. Nemajte obavy. Nebude to to zlopovestné ticho pred búrkou, ale skutočná vyrovnanosť a harmónia. Konečne sa aj vy naučíte, že najdôležitejšia láska je tá, ktorú pociťujete sama k sebe a bez nej nie je možné nájsť pokoj a šťastie po boku nijakého človeka. A to je práve to, čo vám v živote tak veľmi chýba.

Práca

Pravdepodobne ste v nedávnej minulosti zmenili svoju pozíciu, a aj profesiu a stále sa ešte v novom prostredí hľadáte. Hviezdy radia, aby ste zabudli na sentiment, čo bolo, bolo a vy sa so svojou kozorožeckou pragmatickosťou pustite do budovania novej kariéry. Po prekonaní začiatočných prekážok zistíte, že ste na dobrom mieste a máte pred sebou perspektívu, ktorú by vám mohli mnohí len ticho závidieť.

Zdravie

Hoci vaše znamenie patrí k tým najvyrovnanejším a najpragmatickejším, v tomto roku to neplatí. Pod vplyvom mnohých zmien sa váš pokoj otriasol v základoch, následkom čoho je určitá nevyrovnanosť, úzkosť a nepokoj, či dokonca strata viery v samého seba. Nepodceňujte tieto pocity, mohli by prerásť do nepríjemnej, chronickej depresie, liečba ktorej by si už vyžiadala odbornú pomoc.

Vodnár

(21. 1. – 19. 2.)

Ste rodení vizionári a vaše originálne nápady často udivujú okolie. Určite ste si aj tohto roku vybrali netradičnú dovolenkovú destináciu a urobili ste dobre. To tajomné miesto, na ktoré sa chystáte, si pre vás pripravilo mimoriadne prekvapenie. S veľkou pravdepodobnosťou tam konečne nájdete odpoveď na otázku, ktorú si už dlho kladiete, a síce, kto vlastne ste a kam smerujete. Keď konečne vyriešite tento rébus, otvoria sa pred vami nové perspektívy a prinesú nečakané príležitosti.

Láska

Máte vynikajúci vkus a vidíte veci, popri ktorých mnohí prejdú len tak, bez povšimnutie. Toto platí aj pri výbere partnera. Dlho vyberáte a nakoniec dáte svoje srdce osobe, nad ktorou vaše okolie len nechápavo pokrúti hlavou. Vy však dobre viete, čo robíte. A práve takáto na prvý pohľad neatraktívna sivá myška vás prekvapí toto leto tam, kde by ste to najmenej čakali. To, čo spočiatku bude vyzerať len ako nezáväzné priateľstvo, čoskoro prerastie do hlbokého citu a vy si už v októbri budete môcť povedať, že ste našli lásku na celý život.

Zdravie

Tak ako je originálna vaša duša, aj vaše telesné zdravie ohrozujú choroby, ktoré sa v populácii vyskytujú len veľmi vzácne a zriedkavo. Ak sa teda chystáte do exotických krajín, mali by ste absolvovať všetky odporúčané očkovania, lebo ste náchylní na infekcie, ktoré sa v našich zemepisných šírkach nevyskytujú. Rovnako nezabúdajte ani na pravidelné prehliadky a prevenciu. Mimoriadne opatrní buďte najmä koncom leta, kedy vám hrozia aj vážne zdravotné komplikácie.

Ryby
(20. 2. – 20. 3.)

Ach, tá vaša prehnaná citlivosť, prerastajúca až do hystérie. Ste priveľmi opatrní a to vás obmedzuje viac, ako si to dokážete pripustiť. V auguste vás osud postaví pred výzvu a len na vás záleží, ako ju prijmete. Hviezdy radia, upustite od vychodených chodníčkov, prekročte svoj vlastný tieň a skúste niečo nové. Ak prekonáte počiatočné obavy a pristúpite na toto dobrodružstvo, výsledkom budete sami prekvapení.

Láska

Rutina citom neprospieva a preto sa nečudujte, že váš milostný život v posledných mesiacoch ochabol. O láske nestačí hovoriť, treba ju žiť. Je možné, že chlad, ktorý vo vzťahu prežívate, prerastie v najbližších týždňoch do vážnej krízy. Dobrou správou je, že jej riešenie máte vo svojich rukách. Upustite od zaužívaných zvyklostí, prekvapte svojho partnera nečakanou pozornosťou a ukážte, že aj vo vás drieme horúce srdce. Výsledok vás skutočne ohromí.

Práca

Nadmerná senzitívnosť, ktorá vám v živote spôsobuje toľko problémov, je vaším spojencom v pracovnej oblasti. Nikdy by vám totiž nedovolila robiť niečo, čo vás skutočne nenapĺňa a neteší. Aj preto máte v zamestnaní dobrú pozíciu, ktorou len tak niečo neotrasie. V najbližších mesiacoch sa navyše črtá šanca na povýšenie a vy postúpite na kariérnom rebríčku do výšok, ktoré by vám nejeden ambiciózny kolega mohol závidieť.

Zdravie

Vaším slabým miestom sú priedušky a pľúca. Dokážete nachladnúť aj v letných horúčavách. Dávajte si pozor na chladené nápoje, striedanie teplôt a nepodceňujte počiatočné príznaky ochorenia. V opačnom prípade by sa vám mohlo stať, že zatiaľ čo sa vaši blízki budú slniť kdesi na pláži, vy budete v posteli s horúčkami a sám. Spoločnosť vám budú robiť len antibiotiká.

- - Inzercia - -