Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Štyridsiatka na krku: Vieme, ako vek rieši Poláková, Horváthová, Hospodárová i Šoóšová!

júl 29, 2016 - 18:40
Sympatický štvorlístok markizáckych moderátoriek oslavuje „okrúhliny“. Kvetka Horváthová, Adriana Poláková, Lenka Šoóšová a Jana Hospodárová sfúkli na narodeninovej torte presne štyridsať sviečok. Každá z nich má za sebou svoj originálny príbeh, svoje trápenie aj svoje radosti. No a každá z nich sa na život zrelej ženy pozerá tak trochu inak.
Foto: 
TV Markíza

Všetky štyri vyzerajú výborne, mladistvo a len málokto by im hádal štyridsať. A pritom každá z nich má rovnaký elixír – neriešiť hlúposti, užívať si každý deň naplno a hlavu si zahltiť len pozitívnym myslením. „Štyridsiatka je vlastne len číslo, ktoré nasleduje po čísle 39. Snažím sa byť optimistická, veselá, nebrať si nepríjemné veci, ktoré život prináša, veľmi k srdcu a netrápiť sa. Lebo nie vždy sa v živote dejú iba tie pekné a veselé, ale občas sa vyskytnú aj smutné situácie. V prvom rade si treba zachovať sviežu myseľ, dobrú náladu. To je najdôležitejšie,“ hovorí Kvetka Horváthová, mama malej Paulínky. „Mne sa osvedčil jediný recept – neriešiť, všetko prijať, pretože veci sa dejú tak, ako sa majú diať. Keby som dnes mala tridsať, o polovicu menej by som riešila nevyriešiteľné,“ dodáva Adriana Poláková. Jej kolegyňa Janka Hospodárová kedysi snívala, že ako štyridsaťročná žena bude mať svoj vlastný malý bufet na pláži a pod slnečnými lúčmi bude tráviť voľný čas s rodinou. Tento sen sa jej zatiaľ nesplnil, no ani to jej robí vrásky. „Uvidíme o desať rokov. Že by bola štyridsiatka nejaký míľnik, keď sa začínam cítiť úplne inak, to nie. Ani depresia z veku mi nehrozí,“ smeje sa Janka Hospodárová. „Práve naopak, hovorím si, že ma všetko to najlepšie a najkrajšie ešte len čaká.“ 

Dnes, nie zajtra...

A v čom vidia sympatické dámy výhodu? „Štyridsiatku vnímam ako určitý prelom v živote ženy. Mám za sebou dvadsiatku, tridsiatku, to je už aj polovica života za mnou. No zároveň je to asi najkrajší vek, pretože všetky skúsenosti, ktoré žena za štyridsať rokov nahonobí, teraz môže zúročiť,“ hovorí Adriana Poláková, ktorá sa netají tým, že mať väčšie deti v tomto veku je výhoda, aj vďaka tomu s nimi môže cestovať a objavovať zaujímavé, turistami ešte nie veľmi prebádané krajiny. Po prekročení prahu štyridsiatky sa Lenka Šoóšová znova pripravuje na rolu mamičky. K Riškovi už o pár mesiacov pribudne súrodenec. „Každé ráno si hovorím, že treba začať deň s úsmevom a byť prajný. A neriešiť veci, ktoré nemôžete zmeniť. Dieťa je najväčší dar, preto prežívam nádherné obdobie. Uvedomujem si, že nie som mladá, ale nie som ani stará! Naďalej si treba užívať život a všetko robiť s radosťou,“ hovorí sympatická moderátorka. Život ju naučil, že sa neoplatí nič si plánovať a tak si užíva najmä prítomnosť a aktuálne okamihy. „Stávalo sa, že niečo z plánov nevyšlo a ja som z toho bola smutná. A tak som od toho upustila. Na druhej strane, človek by mal mať méty,“ dodáva.

- - Inzercia - -