Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prvá dáma Tatier hľadá svoje stratené príbehy

august 31, 2016 - 14:28
Do Vysokých Tatier sa vracia ich niekdajšia dominanta. Rekonštrukcia Hotela Lomnica mu vráti späť nie len jeho podobu, ale tiež atmosféru, ktorá v ňom kedysi panovala. Pamätáte si časy jeho slávy? Oprášte staré fotografie a spomienky, ktoré sa vám s hotelom spájajú a prispejte tak k dotvoreniu mozaiky jeho histórie.
Foto: 

Pamätníci Hotela Lomnica

Hotel Lomnica je v pravom slova zmysle Prvá dáma Tatier. Svojho znovuotvorenia sa dočká už túto zimnú sezónu. Nejde len o obnovenie vonkajšej fasády, ale aj o návrat atmosféry, ktorá k tomuto miestu patrila. Keďže v hoteli sa nezachovali žiadne kroniky, listiny ani inventár, jeho minulosť sa odhaľuje veľmi ťažko. „Sme presvedčení, že hotel bol dôležitou súčasťou života mnohých ľudí. Veľmi nám záleží na spoznaní celej histórie hotela aj s príbehmi jej návštevníkov či zamestnancov. Chceli by sme vyzvať všetkých, ktorí hotel navštívili alebo v ňom pracovali a majú príbeh, ktorý sa v ňom odohral, aby si zaspomínali,“ vysvetľuje Zuzana Kovaľová, riaditeľka Hotela Lomnica. 

 „Veríme, že staré fotografie, obrázky a spísané spomienky dopomôžu vytvoriť výnimočný zážitok aj pre budúcich návštevníkov. Ak sa nám podarí nájsť jeho pamätníkov, radi by sme pripravili krátky film, ktorý by mapoval časy jeho slávy,“ dodáva Lenka Maťašovská, Marketing a PR manažérka Hotela Lomnica.

Spomienky môžu pamätníci zasielať na pamatnici@hotellomnica.sk, poslať poštou na adresu Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica alebo priniesť osobne do hotela.

Hotel Lomnica mal svojho času podobnú funkciu ako korzo. Bol spoločenským centrom. Ľudia nie len z Tatranskej Lomnice, ale aj okolitých osád a miest si na terasu hotela chodievali oddýchnuť, zabaviť sa, no predovšetkým poklebetiť. Obľúbenou aktivitou tu bol napríklad Čaj o piatej, no ľudia prichádzali predovšetkým kvôli hudbe
či tancu

Obnovenie centra kultúry a spoločenského života Tatier

S hotelom sa v roku 1893 začala písať aj história samotnej tatranskej obce, ktorá podľa názvu hotela získala svoj prvý oficiálny názov Tatranská Lomnica a stala sa prvou tatranskou osadou. Hotel Lomnica je národná kultúrna pamiatka a od mája 2015 prechádza rekonštrukciou. Historická časť hotela si zachová svoju pôvodnú podobu hrazdenej stavby v štýle neoklasicizmu kombinovaného s neorenesanciou a secesiou. Modernou dostavbou sa zvýšia priestorové kapacity pre spoločenské, kultúrne
či kongresové udalosti. Týmto krokom hotel prispeje k obnove niekdajšieho významného spoločenského uzla.

- - Inzercia - -