Dnes je štvrtok, 02.december 2021, meniny má: Bibiána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na Slovensko zavítal James Warhola, synovec Andyho Warholu: Ich diela si môžete pozrieť na jedinečnej výstave

september 15, 2016 - 19:38
Na Slovensku sa od 12. Septembra začala unikátna výstava obrazov Jamesa a Andyho Warolovcov, ktorú slávnostne otvoril James Warhola.
Foto: 

James Warhola, synovec spomínaného umelca je ilustrátorom a tiež autorom niekoľkých kníh ktoré sám napísal a doplnil svojimi kresbami. Jeho ilustrácie sú na viac ako 300 obaloch kníh a sú plné fantázie a humoru.

bmd2016-017.jpg

Foto: 
zoya museum

bmd2016-010.jpg

Foto: 
zoya museum

Vystavené diela Andyho Warhola sú zo zbierky Zoya Museum, ktorá je jednou z najväčších v strednej Európe a jej diela boli niekoľko krát zapožičané i do múzeí a galérii vo svete. Diela Jamesa Warholu sú autorovým súkromným majetkom a kolekcia vystavená v Zoya Museum je výberom ilustrácii, ktoré autor namaľoval pre detskú knihu, ktorú sám ilustroval a aj napísal.

Kniha „Na návšteve u slávneho strýka“ je Jamesovou spomienkou na nezvyčajne návštevy u Andyho a prezrádza tiež veselé príhody prežité v jeho dome v New Yorku. Jedinečnosť pripravovanej výstavy je v prepojení dvoch autorov, ktorých spája nielen rodinné puto, ale tiež láska k výtvarnému umeniu.

Do 10. februára 2017 budete môcť  navštíviť ZOYA MUSEUM v priestoroch Elesko Wine Park v Modre, kde sú vystavené diela Andyho Warhola a jeho synovca Jamesa Warholu. Kurátorkou výstavy je Iveta Ledecká. 

bmd2016-005.jpg

Foto: 
zoya museum

SÚŤAŽ: Napíšte nám, v ktorom meste má múzeum Andy Warhol a odmeníme vás podpísanou knihou od Jamesa Warholu a lístkami na výstavu

ZOYA Museum v Elesko Wine Park je tak prvou galériou na Slovensku, ktorá vystaví diela oboch výtvarníkov súčasne v jednom priestore. Zároveň Reštaurácia Elesko Wine Park Modra  pripravuje špeciálne POP ART EAT menu a neskôr i ďalšie sprievodné aktivity.

- - Inzercia - -