Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zuzana Kanócz: Lepšieho otca, ako je Juraj, by som nenašla!

september 27, 2016 - 11:52
Patrí medzi najpopulárnejšie slovenské herečky, hoci momentálne sú jej prioritou trojročný syn Lucas a desaťmesačná dcérka Izabella, deti, ktoré vychováva spolu s ich otcom a jej životným partnerom hercom Jurajom Lojom.
Foto: 
RTVS

ZUZANA KANÓCZ by sa už čoskoro mala na obrazovkách začať pravidelne objavovať v pokračovaní úspešného seriálu Tajné životy na RTVS.

Čím vás seriál Tajné životy zaujal, že ste sa rozhodli prijať ponuku na účinkovanie v ňom?

O svojej postave nechcem a ani nemôžem nič bližšie prezrádzať, ale bola to pre mňa veľmi obohacujúca tvorba. A možnosť si zasa vyskúšať svoje schopnosti, plnohodnotne sa pripravovať a sústrediť na prácu a nemyslieť stále na to, či už Izabella nie je hladná, či spinká, alebo jej nie je teplo. Učila som sa podávať dobrý výkon aj napriek podmienkam, ktoré materstvo so sebou prináša. Nosila som dcérku na výrobu a kým som nakrúcala, tak sa mi o ňu starala kamarátka. Našťastie prostredie, kde sme nakrúcali, bolo veľmi pekné a aj počasie nám vždy vyšlo. Zistila som však, že často sa ešte nedokážem sústrediť na herectvo tak, ako by som chcela, čo ma potom hnevá, ruší a mám pocit, že môj výkon je tým poznačený.
Jasné, že počas materskej dovolenky sa celý váš život krúti okolo detí. Máte s nimi nejaký pravidelný denný režim alebo sa snažíte o to, aby ste každý deň zažili aj niečo iné, nové?
Radi trávime čas vonku a stereotypu sa vyhýbam. Samozrejme, že Lucas by sa vedel hrať na ihrisku aj celé dni, no ja by som nezvládla ani dva rovnaké dni po sebe a tak radšej ideme na výlet, do prírody, na kone, na loď, do mesta či divadielka. Počas leta sa aj u nás konal kopec zaujímavých akcií, stretávali sme sa s našimi kamarátmi, zašli spolu na obed či koláčik. V lete sme často odchádzali z domu predpoludním a vracali sa až večer, keď sa deti mali kúpať. Zistila som, že aj Izabella sa v pohode prispôsobí hocakému dennému programu.

Vraví sa, že dve deti znamenajú dvakrát viac starostí. Pociťujete to tak aj vy alebo je to možno v niečom aj ľahšie, než ste čakali?

Vedela som, že to nebude jednoduché a sú chvíle, keď mám pocit, že to vôbec nezvládam a padám do kolien, ale na druhej strane, niekedy by som si najradšej udelila medailu za trpezlivosť a silu. Pri dvoch deťoch si uvedomujem, o koľko je jednoduchšie mať jedno dieťa a že som si to „bábätkovské“ obdobie s Lucasom tak neužívala ako teraz s Izabellou. Ale to je samozrejmé, lebo vtedy som ešte nemala skúsenosti, ktoré som získala práve pri Lucasovi. Takže vďaka dcére som sa stala zbehlejšou a pokojnejšou a syn bude stále mojím najväčším učiteľom.

Dá sa predpokladať, že vám s deťmi v rámci svojich možností a pomáha váš partner Juraj. Zhodnete sa na systéme ich výchovy?

Väčšinou áno. Nikdy by mi ani vo sne nenapadlo, že vychovávať dieťa bude také zložité. Nájsť ten správny spôsob, ako im byť skôr partnerom než nadriadeným dospelým a rešpektovať ich prirodzenosť. Nechcieť ich meniť na niekoho, kým nie sú. Pestovať v nich odvahu a silu, vieru vo vlastné schopnosti. A Juraj je skvelý tato! Lepšieho by som nenašla.

Starší syn Lucas určite už ostošesť rozpráva, takže sa možno pri komunikácii s ním aj pobavíte. Okolo čoho sa najčastejšie krútia vaše rozhovory, čo ho najviac zaujíma?

Akurát teraz má to známe obdobie „prečo?“ a zaujíma ho všetko. Niekedy je to až nekonečné. Je veľmi vnímavý a zvedavý, takže jednoduchou odpoveďou ho neuspokojíme. Chce vedieť všetko dopodrobna.

ROMAN SLUŠNÝ

Celý rozhovor s herečkou Zuzanou Kanócz si možete prečítať v aktuálnom čísle Slovenky č. 38

- - Inzercia - -