Dnes je nedeľa, 23.január 2022, meniny má: Miloš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Siedmu dlaždicu získa Emília Vášáryová

september 27, 2016 - 12:54
Na bratislavský Filmový chodník slávy pribudne pamätná dlaždica herečky EmílieVášáryovej. Bude tak siedmou z umelcov a umelkýň, ktorým sa dostalo takejto pocty.
Foto: 
Archív

Medzinárodný filmový festival Bratislava v spolupráci s Agentúrou Promotion a zakladateľkou myšlienky Máriou Rehákovou, Hlavné mesto SR Bratislava a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko v roku 2009 spoločne založili tradíciu, ktorou vzdávajú úctu významným slovenským filmovým a divadelným umelcom, tvorcom a profesionálom. Na bratislavský Filmový chodník slávy pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava pribudne už dnes pamätná dlaždica s menom významnej slovenskej herečky, pani Emílie Vášáryovej.

K hereckým osobnostiam Ladislavovi Chudíkovi, Márii Kráľovičovej, Jozefovi Adamovičovi a Štefanovi Kvietikovi, ktorých pamätné dlaždice zdobia Filmový chodník slávy pribudne meno výnimočnej umelkyne - osobnosti slovenskej filmovej a divadelnej scény, pani Emíie Vášáryovej.

Slávnostné odhalenie pamätnej dlaždice sa uskutoční v pondelok 27.9.2016 pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave počas ceremoniálu za osobnej účasti ocenenej laureátky pani Vášaryovej, zástupcov festivalu, mesta a BKIS. Pamätná dlaždica Filmového chodníka slávy ponesie meno laureáta, rukou písaný podpis a dátum ocenenia.

Podujatie je súčastou multižánrového mestského letného festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava.

- - Inzercia - -