Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni prišli do Prahy plniť sny, hovorí Mária Reháková

október 14, 2016 - 19:33
Unikátne spojenie slovenskej a českej módy v nádherných priestoroch Obecného domu, v ktorých sa kreovali naše spoločné dejiny už v roku 1918. Za viac než desaťročnú existenciu Bratislavských módnych dní sa prestížne podujatie uskutočnilo aj v metropole Čiech.

Ako povedala pani Reháková, symbióza slovenskej a českej módy je na tomto mieste viac než symbolická. "Bol to náš veľký sen usporiadať veľkolepú prehliadku v Obecnom dome. Práve tu sa kreovali dejiny našich národov. Mali sme pred týmto projektom obrovský rešpekt, ale nakoniec sa podaril na výbornú. Bolo to i vďaka tomu, že sme ho všetci robili s láskou a nadšením," rozpráva. 

Celý večer sa niesol v znamení plnení snov. "Prostredníctvom spoločnosti Goodwill, jej Nadačného fondu MA-MA a projektu Plníme sny, sme splnili želanie štrnásťročnej Martinke, ktorá prekonala onkologickú liečbu a túžila sa stať modelkou. My sme jej tento sen splnili a veríme, že sme ju na móle nevideli poslednýkrát," hovorí. 

Tvárou prehliadky bola jedna z najlepších modeliek na Slovensku Andrea Verešová. "Andrea je profesionálka, ktorá akceptovala všetko čo sme jej navhrli. Hneď v úvode sa predviedla v tradičnom kroji ako hrdá Slovenka. I ona si splnila svoj veľký sen. Svoje šťastie chce odovzdať ľuďom, ktorí to skutočne potrebujú," uzavrela.

Viac sa dozviete v rozhovore s Máriou Rehákovou

Mária Reháková I BMD 2016 - Praha

Autor: 
Lukáš Kolenič

- - Inzercia - -