Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Slnko, more, pláž... Poznáme tie najlepšie letné kombinácie

júl 28, 2016 - 09:19
Aké je podľa vás ideálne leto? Čo tak predstava, že ležíte na pláži, pozeráte sa na more a v ruke držíte dobrú knihu... Existujú kombinácie, ktoré neodmysliteľne patria k sebe! Letné mesiace nám zároveň prinášajú aj iné možnosti. Také, ktoré by nám možno ani nenapadli.
Foto: 

Slnko a voda, pláž a dobrá kniha, leto a zmrzlina, more aj hory...  Letné mesiace prinášajú ideálne kombinácie nielen pre váš relax, ale aj pre vaše financie. Trávenie dovolenky s rodinou či priateľmi na slnkom zaliatej pláži patrí k sebe rovnako, ako vo svete financií kombinácia garantovaného úroku s možným vyšším výnosom z investície. 

To najlepšie z termínovaného vkladu a podielového fondu prináša totiž len počas dovolenkových mesiacov júl a august Prémiový vklad od Poštovej banky. Na to, aby ste mohli využiť túto letnú kombináciu, vám pritom stačí len 1000 eur. Navyše, to všetko bez vstupných poplatkov, ak klient dodrží stanovenú viazanosť.

„K tvorbe produktov pristupujeme tak, aby boli pre klientov v prvom rade užitočné. Na jednej strane sledujeme aktuálnu situáciu nízkych úrokových sadzieb a s tým súvisiaci záujem o vyššie zhodnotenie. Na strane druhej si uvedomujeme fakt, že väčšina klientov radšej uprednostňuje garantovaný výnos pred potenciálom vyšších úspor formou investovania. Všetky tieto aspekty sme zohľadnili a zlúčili do Prémiového vkladu, ktorý spĺňa viaceré klientmi preferované atribúty,“ ozrejmuje Juraj Dolný, riaditeľ Odboru retailových produktov Poštovej banky.

Garantovaný výnos alebo možnosť vyššieho zhodnotenia?

S Prémiovým vkladom od Poštovej banky už nemusíte robiť kompromisy. V jednom balíku získate oboje. Polovica vložených prostriedkov sa vám totiž úročí na termínovanom vklade s možnosťou získania garantovaného úroku až do výšky 2 % p. a. Druhá polovica vložených peňazí sa zhodnocuje v investičnom fonde Náš prvý realitný, o. p. f., ktorého výkonnosť za rok 2015 dosiahla 3,32 % p. a. Fond sa zameriava na investovanie do realitných projektov.

Som človek, ktorému záleží na tom, ako a či sa jeho peniaze zhodnocujú. Mladí ľudia asi prirodzene viac inklinujú k vyšším výnosom a neboja sa investovať. Prémiový vklad mi priniesol kombináciu, ktorá je pre mňa ideálna. A nielen pre mňa, ale o jeho vhodnosti sa už presvedčila aj moja mama,“ hovorí Ondrej (28) z Banskej Bystrice.

Keď stúpa nielen teplota, ale aj úrok

Tak, ako v lete stúpa teplota, počas doby viazanosti rastie aj úroková sadzba. Polovica prostriedkov, ktorú si klient zhodnocuje v rámci Prémiového vkladu, a to na termínovanom vklade, sa totiž úročí postupne rastúcou sadzbou. Každých šesť mesiacov si klient na svoj účet pripíše o 100 % vyššiu úrokovú sadzbu ako v predchádzajúcom polroku. Celková doba viazanosti na Prémiovom vklade je 3 x 6 mesiacov. Po tomto čase sa mení na štandardný šesťmesačný termínovaný vklad s aktuálne platnou úrokovou sadzbou. Prémiový vklad je možné založiť si na každej pobočke Poštovej banky alebo na vybraných poštách len do 31. augusta 2016.

Sme  banka pre dennodenné záležitosti

Poštová banka sa snaží prinášať jednoduché a užitočné riešenia pre všetkých. Myslíme na požiadavky našich klientov, a preto neustále tvoríme nové služby či produkty. Rastieme s dobou, meníme sa.  

Upozornenie: S investíciou do fondu je spojené aj riziko, v závislosti od investičnej stratégie fondu. Hodnota investície do fondu, ako aj výnos z nej sa môže aj znižovať a investor nemá zaručenú návratnosť pôvodne investovanej sumy. Kľúčové informácie pre investorov, predajný prospekt, štatút fondu sú investorom k dispozícii v slovenskom jazyku na obchodných miestach spoločnosti PRVÁ PENZIJNÁ SPRÁVCOVSKÁ SPOLOČNOSŤ POŠTOVEJ BANKY, správ. spol., a. s., a na www.penzijna.sk. V súlade so štatútom môže spoločnosť predĺžiť lehotu na vyplatenie podielových listov až na 12 mesiacov.

- - Inzercia - -