Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Šostakovič pod taktovkou Vladimíra Fedosejeva

november 02, 2016 - 14:14
Legendárny ruský dirigent Vladimír Fedosejev bude hosťom 68. sezóny Slovenskej filharmónie. Filharmonici pod taktovkou Fedosejeva, ktorý naposledy navštívil Bratislavu pred troma rokmi počas 49. ročníka Bratislavských hudobných slávností, vystúpia už tento štvrtok a piatok.
Foto: 

Orchester Slovenská filharmónia po oba dni o 19:00 uvedie v svojom bratislavskom sídle, v Redute, koncerty s rovnakým programom venovaným Šostakovičovi a Haydnovi, agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Publikum si k nedožitým 110. narodeninám Dmitrija Šostakoviča vypočuje Symfónia č. 15 A dur op. 141, ktorá je posledným symfonickým dielom skladateľa. Šostakovič ju skomponoval v roku 1971 a v tom istom roku zaznela aj v premiére vo Veľkej sále Moskovského konzervatória pod taktovkou skladateľovho syna Maxima. Program uvedie Symfónia č. 91 Es dur, Hob. I:91 od Josepha Haydna. "Pod taktovkou legendárneho dirigenta Vladimíra Fedosejeva bude novembrová dvojica koncertov jedným z prvých vrcholov 68. sezóny Slovenskej filharmónie," avizovala Tolstova. 

- - Inzercia - -