Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Prešov cez víkend ožije príbehmi úspešných Sloveniek, podujatie vyvrcholí netradičnou módnou prehliadkou

november 08, 2016 - 13:42
Podnikateľky, ktoré vytvorili desiatky pracovných miest, úspešné manažérky či odborníčky, ktoré si vybojovali vedúcu pozíciu v silnej mužskej konkurencii. Ženy, ktoré zvládajú náročné povolania, no stíhajú byť i milujúcimi manželkami a obetavými matkami. Práve im je venované podujatie 10. DEŇ PODNIKATELIEK A MANAŽÉROK SLOVENSKA, ktorý organizuje Top centrum podnikateliek SR.
Foto: 

Podujatie na podporu žien v regiónoch

Top centrum podnikateliek SR v spolupráci s predsedníčkou Ústavného súdu SR JUDr. Ivettou Macejkovou, PhD., Prešovskou Univerzitou, Slovak Business Agency a Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu, organizuje 10. DEŇ PODNIKATELIEK A MANAŽÉROK SLOVENSKA. Trojdňové podujatie štartuje v piatok 11. novembra konferenciou a vyvrcholí v nedeľu 13. novembra originálnou módnou prehliadkou. Úspešné Slovenky sa rozhodli tento ročník zorganizovať v Prešove.

Výber mesta nie je náhodný, tohtoročná konferencia sa nesie v duchu podpory žien v regiónoch. „Práve na východe Slovenska, snáď viac ako v iných krajoch, vstupuje žena do podnikania kvôli existenčným dôvodom, aby zabezpečila pre rodinu dôstojné podmienky na život. Mnoho žien nechce, ale ani nemôže nechať zaobstaranie financií len na manželovi, ak ide o matku - samoživiteľku, musí sa obracať dvojnásobne,“ hovorí Blanka Feč Vargová, ktorá bola v roku 2007 ocenená v súťaži Podnikateľka Slovenska a tento rok bola finalistkou v ankete Slovenka roka v kategórii Biznis a manažment. Hrdá Prešovčanka zaoberajúca sa obchodovaním s nehnuteľnosťami a ekonomikou investičných projektov, nedá na svoje rodné mesto dopustiť.

Východniarka je živým dôkazom, že úspešné podnikanie sa dá rozbehnúť i v chudobnejších krajoch Slovenska. Za osudmi žien - podnikateliek na východe krajiny a nielen tu, stoja ohromujúce príbehy ženskej sily, odvahy a rozvahy. Príbehy, v ktorých sa žena podobá levici, chrániacej a zabezpečujúcej svoju rodinu v trhovom hospodárstve,“ opisuje Blanka Feč Vargová.

Prednášať bude i predsedníčka Ústavného súdu, moderovať ombudsmanka Černá

Konferencia 10. DEŇ PODNIKATELIEK A MANAŽÉROK SLOVENSKA si kladie za cieľ vzdať hold ženám, ktoré zvládajú niekoľko rolí naraz, dokážu skĺbiť prácu i rodinný život, a hoci vo svojej práci musia byť často nekompromisné, vedia si zachovať prirodzenú ženskosť a nežnosť. „Top centrum podnikateliek nesie posolstvo, aby žena, ktorá chce byť ekonomicky nezávislá, mala ľudí, o ktorých sa môže oprieť. Našou úlohou je pomáhať si navzájom. Na konferencii úspešné manažérky a podnikateľky odovzdajú svoje skúsenosti všetkým ženám, ktoré si ich prídu vypočuť,“ hovorí Blanka Feč Vargová.

V priestoroch Prešovskej univerzity budú okrem iných diskutovať: predsedníčka Ústavného súdu SR JUDr. Ivetta Macejková, PhD., nemecká podnikateľka Dagmar Steinmetz, Rostya Gordon Smith, ktorá patrí medzi 50 svetových HR Top manažérov, Elvíra Chadimová, prezidentka Top centra podnikateliek SR a ČR či Mária Reháková, majiteľka spoločnosti Star Production. Viaceré diskusie bude moderovať banková ombudsmanka Eva Černá. Na konferenciu v piatok 11. novembra pozýva Top centrum podnikateliek širokú verejnosť. 

Módna prehliadka vyzdvihne krásu ženy v mnohých podobách

Vyvrcholením trojdňového podujatia bude XI. Charitatívna módna prehliadka DAMA – Svetová móda pre ženy z nášho domova. Módna prehliadka, ktorá sa bude konať v  Historickej sále PKO Prešov o 15:00, bude originálna nielen vďaka scenáru, ale i modelkám. Modely budú predvádzať podnikateľky a manažérky, na prehliadkovom móle sa bude odvíjať príbeh ženy v jej životných úlohách a premenách: žena ako matka ( na móle sa objavia matky so svojimi deťmi) žena ako manažérka (dámy sa predstavia v biznis  kostýmoch) alebo žena ako perla života (predstavia sa kožuchy úspešnej slovenskej návrhárky La Reny).

Topánky na módnu prehliadku navrhol a zhotovil slovenský dizajnér a majiteľ firmy ZDA Partizánske Milan Foltán. „Som veľmi rád, že sa moje topánky objavia na prehliadke, ktorá vyzdvihuje ženskú emancipovanosť a silu. Ako otec troch dcér, si vážim a podporujem ženské podnikanie a samostatnosť,“ prezradil výrobca obuvi, ktorý predáva topánky do Japonska, Milána, Švédska či Južnej Kórey. Počas módnej šou vystúpi speváčka Katka Ščevlíková, známa zo súťaže X Factor, kde sa v tíme Ondra Brzobohatého prebojovala do semifinále. Výťažok akcie bude venovaný Občianskemu združeniu Podaj ďalej a na nákladnú rehabilitáciu Majka Taliana, chlapca, ktorý po ťažkej autonehode vo veku desať rokov zostal ležiacim pacientom.  

- - Inzercia - -