Dnes je streda, 12.máj 2021, meniny má: Pankrác
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Česko-Slovenský ples 2017: Hostia si užijú vystúpenia Heleny Vondráčkovej, Celeste Buckingham či Dana Bártu

november 15, 2016 - 16:25
Česko-Slovenský ples, ktorému sa právom začína pripisovať titul prestížneho vrcholu českej i slovenskej plesovej sezóny, sa po ročnej prestávke opäť hlási o slovo. Rovnako ako každý rok sa uskutoční v týždeň sviatku sv. Valentína, tentokrát v sobotu 18. februára. Na najvýznamnejšom spoločnom plese sa obe krajiny stretnú už tradične symbolicky v historickej budove pražského Obecného domu, kde bol v roku 1918 vyhlásený vznik Československej republiky.
Foto: 

Záštity zo všetkých najcennejšie

Česko-Slovenský ples sa vracia so svojím 4. ročníkom. Organizátori pred pár dňami zahájili odrátavanie symbolických 100 dní, ktoré ostávajú do slávnostného podujatia. Rovnako ako vlani, i tento rok sa spúšťa predaj vstupeniek len pár mesiacov pred galavečerom.

Ako tvrdia organizátori, kvalitu renomovaného medzinárodného plesu sa snažia z roka na rok    zvyšovať po všetkých stránkach: „Programový, gastronomický, vizuálny, zážitkový, spoločenský – to sú aspekty, na ktorých systematicky pracujeme už štyri roky. Pevne veríme, že sa nám darí posúvať pomyselnú latku stále vyššie. Pozitívne ohlasy a priazeň, ktorú nám naši vzácni hostia prejavujú, sú pre nás dobrým znamením a motiváciou.”

Mohlo by vás zaujímať: Česko-Slovenský Ples 2016: Ktorá dáma si odniesla titul kráľovnej večera?

Česko-Slovenský ples nadväzuje na dlhoročnú, vyše 40-ročnú tradíciu Slovenských plesov v Prahe. Práve zachovanie tradície, budovanie nadštandardných vzájomných medzinárodných vzťahov a symbolický historický význam podujatia sú dôvodom toho, že rovnako ako každý rok i v roku 2017 sa ples uskutoční pod oficiálnou záštitou prezidentov oboch krajín, prezidenta Českej republiky J.E. Miloša Zemana a prezidenta Slovenskej republiky J.E. Andreja Kisku. „Sme vďační, poctení a hrdí,” hovorí na margo záštit riaditeľ plesu Radovan Čaplovič „Angažovanosť hláv Českej republiky i Slovenskej republiky je pre nás nielen veľká česť, ale predovšetkým veľký záväzok, aby si náš ples zachoval vysokú úroveň, s ktorou sa ho snažíme rok čo rok organizovať,” dodáva.

Ve dvou se to lépe tančí – pri speve Heleny Vondráčkovej, Celeste Buckingham a Dana Bártu

Významných hostí Česko-Slovenského plesu bude večerom sprevádzať šarmantná slovensko-česká dvojica v zložení Adela Banášová a Libor Bouček.

V duchu tradičného sloganu „Ve dvou se to lépe tančí“ im budú do tanca spievať hlavné hviezdy večera – legenda českej a česko-slovenskej pop music Helena Vondráčková, talentovaná slovenská speváčka Celeste Buckingham a 10-násobný držiteľ Ceny Anděl, titulu v kategórii spevák roka Dan Bárta. Keďže hudobný a tanečný program Česko-Slovenského plesu prebieha na niekoľkých pódiách, trojicu umelcov doplní rad ďalších známych interpretov populárnej, ľudovej i vážnej hudby. Ich mená organizátori budú zverejňovať postupne.

Kulinársky zážitok par excellence

Ako býva dobrým zvykom na najprestížnejších plesoch, za prvotriednym programom nesmie zaostať ani kulinárska stránka galavečera. Ústredný plesový slogan „To najlepšie z Česka a Slovenska“ sa premietne nielen v programe, ale i plesovom menu. V sieňach a sálach Obecného domu sa bude servírovať menu z dielne „Francouzské restaurace Art Nouveau”, pozostávajúce z exkluzívnych chodov, inšpirované gastronomickými tradíciami oboch republík.

Novinkou ročníka 2017 je výrazné rozšírenie služieb gastronomického servisu. „Po minulé ročníky bola servírovaná večera výhradne súčasťou vstupeniek do hlavnej Smetanovej siene. Tento rok bude servírovaná večera v cene vstupeniek i v ďalších priľahlých sálach a sieňach plesu. Chceme, aby sa naši hostia cítili čo najkomfortnejšie,” vysvetľujú organizátori.

Nová tradícia česko-slovenskej vzájomnosti pokračuje

Minulý ročník plesu priniesol unikátnu programovú novinku – poctu vybraným regiónom oboch krajín, ktorá sa stala novým rozmerom historickej idey česko-slovenskej vzájomnosti. Nositeľom tejto myšlienky sa stala prezentácia a propagácia jednotlivých krajských a partnerských miest a regiónov v rámci programu plesu. Ako prvé regióny z Českej republiky a zo Slovenskej republiky boli vo februári 2016 predstavené mesto Košice a Košický samosprávny kraj na slovenskej strane a štatutárne mesto Ostrava spolu s Moravskoslezským krajom na strane českej. „Na aké konkrétne regióny a mestá sa môžu tešiť návštevníci najbližšieho ročníka 2017, zatiaľ neprezradíme. No iste sa to dozvedia už čoskoro,“ dopĺňa Radovan Čaplovič na záver.

Vstupenky je možné  zakúpiť: na  webe  www.ceskoslovenskyples.cz v sekcii Vstupenky

ČESKO-SLOVENSKÝ PLES 2016

Autor: 
Youtube

- - Inzercia - -