Dnes je nedeľa, 25.október 2020, meniny má: Aurel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Skutočný príbeh: To čo som našla v manželovom saku, mi nadobro zmenilo život

november 24, 2016 - 14:06
Poznáte to, keď si vás život pohadzuje zo strany na stranu a vy máte chuť použiť Arabelin prsteň, ale žiadny nemáte. Tak presne tento pocit som pred nejakým časom zažívala aj ja a ešte stále som sa z môjho zážitku úplne nedostala.

Ako čerstvo vydatá žena som si užívala nový pocit. Ešte aj pol roka po svadbe som sa ráno budila a opakovala si svoje nové meno. Asi patrím k tým, ktoré vzťahové veci riešia viac, než je možno zdravé, no iná už nebudem.

Chcela som byť dobrou manželkou. Takou, ku ktorej sa bude manžel vracať s radosťou a s úsmevom na tvári. Tak to bolo celý čas počas nášho trojročného vzťahu s Ivanom. Ivan bol mojou láskou na druhý pohľad. Nie na prvý. Keď sme sa stretli prvýkrát, nastúpila som do nového zamestnania a mala som pocit, že prvý deň som práve Ivanovi nepadla príliš do oka. Postupne sa z nás ale stali priatelia a neskôr sa ukázalo, že máme toho obaja spoločného viac. Začali sme randiť a po troch rokoch sme sa vzali.
Ani nie rok po svadbe sa chovanie môjho manžela nejako zmenilo. Bol nervózny. Vedela som, že má toho v práci veľa, že má stresov až nad hlavu, ale nechcelo sa mi veriť, že si svoje stresy bude liečiť na mne. Vždy, keď prišiel domov, takmer sa na mňa ani nepozrel a sadol si unavený k televízii. Občas som mu to vytkla, no vždy sa to skončilo veľkou hádkou, kedy veci otočil proti mne, takže po čase som to radšej prestala komentovať.

Podozrenie

Neverila som, že sa to môže stať práve mne. Myslela som si, že to je len príbeh z amerických filmov, no našla som v manželovom vrecku na saku vizitku. Vizitky som nachádzala po celom byte, keďže bol Ivan obchodník, ale táto vizitka bola z kozmetického salónu. Nechápala som, čo robí vizitka tohto druhu v Ivanovom vrecku. Vedela som, že ak sa ho to spýtam, tak bude znovu oheň na streche.
Bez toho, aby som si niečo nahovárala som sa vybrala do toho salónu, chcela som vedieť čo by tam mohlo ťahať môjho Ivana. Vnútri boli dve mladé ženy. Jedna brunetka a jedna blondína. Spýtala som slečny, ktorá oddychovala s kávou v ruke pri svojom stolíku, či by som sa mohla opýtať jednu neobyčajnú otázku. Ona s úsmevom odpovedala, že samozrejme.
Prosím vás, našla som vašu vizitku u nás doma. Keď som povedala manželove meno, druhá, tá s plavými vlasmi, ktorá práve účtovala svoju zákazníčku, sa na mňa s údivom pozrela. „Ivan je váš manžel?“ Opýtala sa a zbledla ako stena.
Otočila sa na mňa a videla som, že má poriadne veľké bruško. Musela si sadnúť. Zavolala si ma do zadných priestorov salónu, kde sme sedeli len my dve. Povedala mi, že pred piatimi mesiacmi začala spávať s Ivanom. Zoznámili sa na zoznamke. Ospravedlnila sa mi asponň desať krát s tým, že nevedela, že je Ivan ženatý. 

Najväčší šok ešte len prišiel

Slečna mi povedala, že súčasne, ako spávala s Ivanom, stretávala sa ešte s jej bývalým priateľom. Spávala s oboma a presne v tom období aj otehotnela. Sama nevie, s kým čaká svojho syna. Opýtala som sa, či o tom Ivan vie. Odpovedala že áno. Dohodli sa na tom, že výsledky testov mu povie po pôrode a potom sa uvidí, ako to vyriešia.
Na druhý deň na to, som si zohnala právnika a podala žiadosť o rozvod. Ivan navštevoval zoznamku už pred svadbou, čo som zistila, keď som skontrolovala jeho počítač.

Nevinne vyzerajúca vizitka mi obrátila život hore nohami. Môjho teraz už bývalého manžela nemám potrebu ani vidieť, ani o ňom počuť. Pre mňa prestal existovať návštevou kozmetického salónu.

- - Inzercia - -