Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tragédia v Taliansku: Záchranári našli v zavalenom hoteli prvé mŕtve telá

január 20, 2017 - 10:11
Už začali objavovať mŕtve telá v hoteli Rigopiano v regióne Abruzzo, ktorý zavalila mohutná lavína. S odvolaním sa na zdroje z prostredia tamojšej polície o tom informovala talianska agentúra ANSA.
Foto: 
SITA

Záchranári údajne lokalizovali už štvrté bezvládne telo, vyhrabať sa im ho však doposiaľ nepodarilo. Talianska vláda správy o týchto obetiach doposiaľ nepotvrdila. Trojposchodový hotel Rigopiano sa nachádza blízko vrchu Gran Sasso a leží v nadmorskej výške 1200 metrov a patrí do zimného strediska Farindola.

lavina0005.jpg

Foto: 
SITA

V hoteli sa malo v čase incidentu nachádzať najmenej 20 turistov vrátane detí a sedem členov personálu. Záchranári mali pre husté sneženie problémy doraziť na miesto nešťastia. Prišli tam na lyžiach až pred svitaním. Prvým z nich sa podarilo vytiahnuť dvoch živých ľudí z automobilu zaparkovaného pred hotelom. Lavína bola pravdepodobne vyvolaná dotrasmi pochádzajúcimi zo zemetrasení s magnitúdou vyše päť stupňov, ktoré v stredu postihli strednú časť Talianska.

lavina0006.jpg

Foto: 
SITA

Otrasy zeme prišli po tom, ako regióny Abruzzo, Marche a Lazio zasiahlo niekoľkodňové husté sneženie. Mnoho tamojších obcí zostalo neprístupných, záchranárske horské tímy sa k nim pokúšali dostať počas celej noci. Rovnakú oblasť zasiahlo vlani v auguste silné zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo 298 mŕtvych. 

lavina0007.jpg

Foto: 
SITA

Rezort diplomacie potvrdil, že medzi obeťami a zranenými v talianskom hoteli Rigopiano v oblasti Abruzzo, ktorý zasiahla v noci nadnes lavína, sa zatiaľ nenachádzajú Slováci. "Záchranárske práce neustále prebiehajú. Zatiaľ sme nedostali informáciu, že by sa medzi zranenými alebo obeťami mali nachádzať Slováci. Naše veľvyslanectvo v Ríme je v neustálom kontakte so záchranárskymi jednotkami," informoval Skoček.

Raw: Avalanche Buries Hotel in Central Italy

Autor: 
Youtube

- - Inzercia - -