Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Katka Brychtová otvorene o svojej váhe: Nikdy som nebola modelka

január 31, 2017 - 07:30
Pozitívne naladená, priateľská, usmievavá, empatická. Tak poznajú moderátorku KATARÍNU BRYCHTOVÚ televízni diváci, ale taká je aj v skutočnosti. Je vo veku, keď vie brať veci s nadhľadom a nerozhádžu ju nelichotivé informácie, ktoré sa o nej občas objavia.

V poslednom čase sme zachytili informácie, že ste v zime pribrali, objavili sa dokonca aj fotografie v šatách, ktoré odhaľovali problematické partie. No vy sa zdáte v pohode a údajné kilá navyše vás netrápia. Ako je to teda?

Vianočné a celkovo zimné obdobie, keď človek toho zje viac ako inokedy, zanechalo stopy aj na mne. Tak ako po iné roky som napiekla pred Vianocami veľa koláčikov, z ktorých som si aj dopriala. Ale s vedomím, že po týchto radovánkach príde pôst. A keďže chvíľu trvá, kým nabraté kilečká odídu, tak bohužiaľ, ešte nevyzerám tak, ako by som chcela. Takže občas sa stane, že ma odfotia v nie príliš lichotivých pózach. Ale čo už? Modelka som nikdy nebola a ani nebudem. Ale určite som nerezignovala, práve teraz som vo fáze, keď sa o seba dosť starám. Začala som dvadsaťosemdňovú očistnú kúru podľa pani Mačingovej, jem toľko zeleniny ako nikdy predtým, mimochodom, veľmi mi chutí, pravidelne športujem, aj dosť oddychujem. Cítim sa veľmi dobre.

Je o vás známe, že sa rada hýbete, cvičíte jogu, korčuľujete, hráte tenis. Ako to stíhate?

Šport a pohyb k životu naozaj potrebujem. Minulý rok som objavila jogu a to je skvelá vec. Ak mám čas, snažím sa dvakrát týždenne cvičiť. Okrem toho máme doma stacionárny bicykel, aj to je super, hlavne keď nestíham. Ale teraz v zime si užívam korčule, je to šport, ktorý milujem od malička, takže s kamarátkami korčuľujeme, kde sa dá. Minule sme boli vo Viedni, kde vytvorili krásny špeciálny priestor pred radnicou, je naozaj pôžitok sa tam korčuľovať. Ale aj u nás v Bratislave je dosť možností. A v zime aj snoubordujem. Tento rok som ešte nestála na zjazdovke, ale už máme naplánovanú jarnú lyžovačku. No a základom je chôdza, snažím sa čo najviac chodiť pešo.

Zrejme aj vďaka pohybu ste vždy boli štíhla. Musíte si s pribúdajúcim vekom viac strážiť jedálny lístok, meniť stravovacie návyky? Kto je u vás doma viac pánom v kuchyni – manžel alebo vy?

Keďže jedlo milujem, je pre mňa ťažké nepriberať. Samozrejme, čím som staršia, tým je to náročnejšie. Ale nie som zástankyňa diét a hladovania. Preto sa mi veľmi páči systém pani Mačingovej. Jej knižka Najedzte sa do štíhlosti ma veľmi inšpirovala. Nejde len o to, aby ste schudli zopár kíl, ale najmä jedli zdravšie, správne kombinovali jedlá a suroviny, neprejedali sa hlúposťami. Cítim sa oveľa lepšie, mám viac energie, konečne som prestala jesť keksíky, čokoládky, slané tyčinky. Dúfam, že na tejto ceste vytrvám. Čo sa týka varenia u nás doma, jednoznačne lepším kuchárom je môj manžel a už aj môj syn. Majú vycibrené chute, stále skúšajú niečo nové a často sledujú aj gastronomické relácie v televízii alebo na internete. Ja skôr varím tradičné jedlá a veľmi rada pečiem, takže to máme pekne rozdelené.

Máte malého vnúčika. Stíhate sa mu venovať? Ste babička, ktorej mladí zverujú vnúča, aby im ho občas postrážila?

Malý Leonko nám priniesol do života veľa radosti. Tí, čo majú vnúčatá, vedia, o čom hovorím. Chvíle, ktoré s ním trávime, sú úžasné, a je ich, našťastie, dosť veľa. Dieťa vás nabije energiou, zabudnete na všetky starosti, meníte sa zrazu na hravého jedinca, ktorý sa blázni, spieva, výska, skáče a robí všelijaké hlúpostičky. Byť babkou je super.

ram_1879.jpg

Foto: 
Ramon Leško


Kariéru ste začínali ako divadelná herečka, ale v posledných rokoch vás máme zafixovanú ako moderátorku. Je to pekná práca, ale nie je vám niekedy ľúto za divadelnými doskami? Chceli by ste si zahrať v divadle, prípade vo filme?

Divadlo milujem, ale už len ako diváčka, nevenujem sa mu už dlho a som s tým úplne zmierená. Veľmi obdivujem mojich hereckých kolegov, keď ich vidím na javisku, ako vydávajú zo seba naozaj všetko. Je to ťažká práca. Ja sa plne realizujem v moderovaní, to je moja parketa. Ale keby prišla zaujímavá filmová rola, určite by som po nej skočila. A takisto verím, že ma ešte čaká pekná úloha v televíznom seriáli či inscenácii.

Mávate občas chvíle, keď sa obzeráte späť a uvažujete, čo by ste v živote urobili inak, keby ste mali takú možnosť?

Nezvyknem sa príliš často vracať k tomu, čo by bolo, keby... Skôr sa usilujem pozerať dopredu. Určite som v živote urobila viac chýb, a hádam som sa z nich poučila. 

ram_2131.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 5

- - Inzercia - -