Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip pre vás: Poznáte Slovensko? Zahrajte sa a dozviete sa viac

február 16, 2017 - 10:52
Nová spoločenská hra Poznáš Slovensko? sa objavila na pultoch len začiatkom decembra a už vedie rebríčky najúspešnejších hier. Verzia pre deti aj dospelých a vedomostné otázky o Slovensku zabavia celú rodinu počas dlhých zimných večerov.
Foto: 

Hra je putovaním po slovenskej krajine na dvoch ilustrovaných herných plánoch mapy Slovenska. Ide o druhé prepracované vydanie úspešnej hry. Cieľom je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať Slovensko a naučiť sa o ňom viac, ako sú bežné informácie.

Viete, ktorá obec má v erbe slona alebo v ktorom meste stála osmanská pevnosť Džigerdelen Parkan? Či kde sa našli stopy pravekého jaštera a v ktorom múzeu dnes stojí jeho model? Odpovede nájdete na viac než 800 hracích kartičkách a môžu slúžiť ako jednoduché tipy na rodinný výlet.

Otázky sú rozdelené do troch oblastí, ktoré sa venujú postupne prírode a turistike, kultúre a umeniu a histórii našej krajiny spolu s významnými osobnosťami.

Priebeh hry osviežujú fotootázky, ktoré vznikli vďaka unikátnej zbierke fotografií jedného z autorov Juraja Kucharíka a majiteľa vydavateľstva Dajama Daniela Kollára. V mnohom čerpali z knižnej edície „Na starých pohľadniciach“, ktorá predstavuje knihu po knihe jednotlivé slovenské mestá prostredníctvom starých fotografií.

Poznáš Slovensko? Je ideálna hra pre všetkých zvedavcov, ktorí radi poznávajú a objavujú.

Zábavu pre celú rodinu pripravili dvaja mladí autori – historik Juraj Kucharík, čerstvý absolvent Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, a grafička Daniela Kollárová pod vedením vydavateľstva DAJAMA.

Rodinné vydavateľstvo sa stalo za viac než dvadsať rokov pôsobenia špecialistom na slovenský turizmus a vydalo desiatky turistických sprievodcov po Slovensku. Vďaka zozbieraným dlhoročným informáciám je stolová hra výberom tých najzaujímavejších informácií o krajine pod Tatrami.

Ak budete uvažovať nad vhodným darčekom, hru Poznáš Slovensko? nájdete v kníhkupectvách po celom Slovensku alebo na www.dajama.sk

- - Inzercia - -