Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Základná škola v Lamači ožila príbehmi o Pipi dlhej pančuche

marec 21, 2017 - 21:02
Pamätáte si na príbehy o nezbednej výmyselníčke Pipi dlhej pančuche? V základnej škole na Malokarpatskom námestí sa žiaci prvého stupňa inšpirovali jej príbehmi a na motívy knihy od zahrali malé predstavenie.
Foto: 

Ryšavá nezbednica Pipi dlhá pančucha už desiatky rokov patrí medzi najobľúbenejšie knihy pre deti a mládež a jej nevšedné príbehy si zamilovali žiaci po celom svete. V rámci školského projektu, ktorý je zameraný na gramotnosť a čítanie s porozumením si žiaci základnej školy na Malokarpatskom námestí pripravili scénky, ktorými opísali obsah jednotlivých kapitol v knihe.  

Projekt si pochvaľuje i triedna učiteľka tretiakov na prvom stupni pani Mária Paulovičová. "Deti si vďaka tomuto projektu precvičili nielen čítanie, ale aj gramatiku a opis. Samozrejme, veľmi ich to baví," hovorí. Jej trieda je veľmi nadaná i v prednese a recitácii. Na súťaži Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča postúpili do celoštátneho kola až traja žiaci. "Naši žiaci sa súťaži zúčastňujú už od jej samotného začiatku. Myslím si, že je to výborný projekt, ktorý toho deťom dá veľmi veľa," uzavrela pani učiteľka Paulovičová.  

Viac sa dozviete vo videu

Základná škola - Lamač

Autor: 
zenskyweb

- - Inzercia - -