Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako prežívajú Veľkú noc známe tváre z obrazoviek? Čím voňavejšie, tým lepšie...

apríl 07, 2017 - 14:43
Šibi-ryby, mastné ryby... Iste, aj tieto veršíky zneli, keď naše známe tváre z obrazoviek či koncertných pódií ešte ako malí chlapci chodili šibať a oblievať dievčatá... Prezradili nám, aká bola výslužka. Zaspomínali si aj dnes už dospelé devy, ktoré chlapčenské „radosti“ museli pretrpieť a ešte ich aj odmeniť... Skrátka, Veľkú noc niekto má rád a iný zasa nemusí...
Foto: 

Ján Koleník, herec : Vykúpal som si veľa sladkostí

Veľká noc je pre mňa a mojich blízkych jeden z tých sviatkov, keď sa stretáva celá rodina a vzájomne sa navštevujeme. Z tradícií zostalo už len symbolické pokropenie vodou a navoňanie dám. Typické sú aj jedlá, na ktoré sa už teším. Keď som bol malý, Veľkú noc sme trávili väčšinou na vidieku u rodiny a starých rodičov. Chodil som, ako sa hovorilo „po kúpaní”, od domu k domu. Vykúpal som si vždy veľa sladkostí a nejaké drobné. Neskôr som už z toho vyrástol. V súčasnosti, ako každý rok, pôjdem najskôr do Banskej Bystrice a odtiaľ do Laskára a Bodorovej, za najbližšou rodinkou. Už sa na všetkých veľmi teším.

Kristína Greppelová, herečka: Po šibačke som ochorela

Veľkú noc nemám príliš rada, pretože mám dvoch starších bratov, ktorí neváhali a „vybúrili“ si na mne všetko, čo sa v nich za ten rok nazbieralo: schytala som veeeeeľa poriadne studenej vody... Prežívala som Veľkonočný pondelok naozaj ťažko, minimálne šesťkrát som sa prezliekala, keďže prišli aj spolužiaci a kamaráti. Vždy som prechladla a týždeň po šibačke preležala. Tento rok ideme do zahraničia aj s mojimi bratmi, ktorí, aspoň dúfam, už zo šibačkových tradícií vyrástli.

Prečítajte si:  Svadba Adely Banášovej a Viktora Vinczeho bude rozprávková: Pozrite si miesto i dátum!

Milo Kráľ, herec: Týmto sviatkom nerozumiem

Všetky sviatky, za ktorými sa skrýva pracovné voľno, patria medzi moje obľúbené. Šibačku a oblievačku som ako malý prežíval ťažko, vôbec som tomu nerozumel a nerozumiem doteraz. V detstve som mal aspoň príležitosť si tou šibačkou trochu zarobiť, pokiaľ som sa premohol a zniesol trápnosť celého toho rituálu. Dnes už zostala len tá trápnosť. Verím však, že voľno s rodinou bude veľmi fajn.