Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Deň utrpenia a ukrižovania Ježiša Krista si pripomenuli Krasňanoch

apríl 15, 2017 - 09:39
Obrady Veľkého piatku boli dnes v Katedrále sv. Šebastiána v Bratislave – Krasňanoch. Predsedal im Mons. František Rábek, Ordinár OS a OZ SR.

SITA/ilustračné foto

 Ako informoval agentúru SITA hovorca Ordinariátu OS a OZ SR  Milan Jozek, v príhovore biskup Rábek poznamenal, že Kristus prežíval svoje utrpenie v priestoroch nádvoria, ulice a verejnosti. Ježiš sa stáva reprezentantom pred Bohom, pretože prijíma túto obetu utrpenia za nás. Kristus je veľkňazom, lebo priniesol Bohu ten najväčší dôkaz dôvery, pokory, lásky, poslušnosti. Dal príklad, že Bohu sa oplatí dôverovať. Potvrdil, že cez zmŕtvychvstanie vedie cesta k Bohu.

Ako povedal biskup, my Boha tiež v modlitbe prosíme „skrze Krista, nášho Pána“. A tak všetko čo kresťan prežíva tu v chráme, počas liturgie, má byť oslavou Boha všade tam, kde sa neskôr pohybuje. Po spoločnej modlitbe veriacich, poklone svätému krížu, svätom prijímaní a prenesení Sviatosti oltárnej do bočného oltára sa obrady Veľkého piatku skončili a veriaci mohli aj naďalej zostať v tichej adorácii Božieho hrobu.

- - Inzercia - -