Dnes je nedeľa, 25.október 2020, meniny má: Aurel
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Prestížny pánsky salón Nicollas Berenique: Prvý dojem druhýkrát už nespravíte

máj 25, 2017 - 09:56
Pánska móda na mieru prežíva svoj veľký comeback. V modeloch z dielne prestížneho salónu ste videli Štefana Skrúcaného aj Juraja Kukuru na Bratislavských módnych dňoch. „Dobre padnúci oblek ušitý na mieru je vašou vizitkou,“ tvrdí Nikoleta Kosťuová zo spoločnosti Nicollas Berenique.

Dokonalý strih padnúci majiteľovi v kombinácii s kvalitným materiálom, je hlavným spoznávacím znamením kvalitného obleku. Bespoke tailoring – šitie na mieru pre zákazníka, majú odborníci z Nicollas Berenique, napokon aj v názve. Pánskej klientele ušijú obleky, fraky či smokingy od výmyslu sveta, no s jedným menovateľom – sadnú vám ako uliate. A ako samotný proces šitia prebieha? „Zákazníka zmeriame a preberieme s ním výber látky podľa typu spoločenskej udalosti. Materiál príde do dielne a vďaka štyridsiatim šiestim mieram, ktoré si od zákazníka berieme, si krajčírky presne vypočítajú strih, ktorý nášmu klientovi dokonale sadne. Predbežne zošitý produkt nám príde na skúšku, obvykle prebiehajú dve alebo aj tri, aby pán odchádzal maximálne spokojný, s oblekom ako uliatym,“ vysvetľuje Nikoleta Kosťuová z Nicollas Berenique.

Trio mladých nadšencov módy – Nikoleta, Veronika a dizajnér Patrik, sa venuje navrhovaniu modelov pre pánov už roky. Začínali v známej odevnej značke, ktorá sa neskôr presťahovala, preto prišli s nápadom šiť pre pánov na vlastnú päsť. Na trhu pod značkou Nicollas Berenique pôsobia na Slovensku od minulého roka a budúci rok plánujú expandovať do susedného Česka. Na Fashion Week v Číne ich dokonca spomedzi tridsiatich štyroch návrhárov poctili ocenením Návrhár roka, čo sa podarí len málokomu. Mužskému módnemu biznisu sa darí, džentlmeni totiž pochopili, že oblek na mieru je vstupenkou medzi elitu.

Oblek za dva mesiace

Poviete si, to je dlhý čas. Avšak niet nad precízne zošívanie, šmrncovný strih a výber látky presne podľa vášho gusta. „Vraciame sa k manufaktúre ručnej výroby, ktorá bola kedysi zaužívaná na Seville Road Londýne na Savile Row v Londýne Tam sa tradícia bespoke tailoringu aj rozvinula. My sme sa rozhodli k nemu vrátiť,“ prezrádza prvotný zámer Veronika Domsitzová a ukazuje nám tip-top model vytvorený pre známeho džezového muzikanta.

Na obleku nám bije do očí precízny strih i detaily, akými sú vlastné iniciálky klienta či špeciálna hodvábna podšívka. Takéhoto „luxusu“ by ste sa na obleku bežnej konfekčnej značky nedočkali. „Zákazník si u nás môže vybrať z dvetisíc druhov látok z Anglicka, Talianska či Francúzska. Dodávateľmi sú exkluzívne značky ako Ermenegildo Zegna, Emanuel Ungaro, Scabal alebo Holland & Sherry a mnohí iní,“ hovorí Veronika Domsitzová a dodáva, že klientom pomôžu s výberom celkového outfitu, ku ktorému doladia spolu s dizajnérom Patrikom aj všetky detaily, akými sú trendy kravata, motýlik alebo manžety.

„Niektorí muži potrebujú pomôcť s výberom, často sú príliš konzervatívni a neovládajú etiketu obliekania, najmä v biznis sfére,“ konštatuje Patrik Badó z pánskeho salónu Nicollas Berenique, ktorý organizuje aj školenia a konferencie v rámci etikety individuálne, i pre viacerých záujemcov. „Väčšinou sú to klienti z finančníctva alebo oblasti realít, kde je dobre padnúci oblek istou formou neprehliadnuteľnej vizitky. Zatiaľ je pánov, ktorí dokonale ovládajú etiketu, len malá hŕstka, česť výnimkám. Myslím, že Slovákom by sa zišla malá osveta v tejto oblasti,“ hovorí s úsmevom Nikoleta Kosťuová a dodáva, že v zahraničí idú muži na vysokých postoch príkladom svojim podriadeným. Slušivý „padnúci“oblek je nutnosťou, ktorá otvára dvere aj v rámci biznisu.

Rozmanité kombinácie

„Nie je to len o klasickom – čiernom, sivom či modrom obleku. Klientom sa snažíme vysvetliť, že môžu používať farby, rôzne materiály či vzory. Pridanou hodnotou nášho zákazníckeho servisu je starostlivosť o klientov šatník. Radíme, čo s čím skombinovať, ako sa obliecť, nie je pre nás problém ani odniesť klientove obleky do čistiarne. So zákazníkmi máme nadštandardné vzťahy a môžu nám dôverovať. Individuálny prístup je u nás na prvom mieste,“ zhodujú sa Nikoleta s Veronikou. Nie je pre nich problém prísť so vzorkovníkmi priamo ku klientovi domov, hoci aj do susedných krajín.

„Tak, ako ponúkame najvyššiu formu šitia, ponúkame aj ten najvyšší možný servis. Keďže sú našimi zákazníkmi často ľudia s minimom voľného času, všetko prispôsobujeme ich možnostiam,“ hovorí dizajnér exkluzívneho salónu, ktorý šatí mnoho známych pánov. Tí sa často už spoliehajú len na vkus trojice a preto zveria výsledný oblek výsostne do ich rúk so všetkým, čo k tomu patrí. Napokon, ide o profíkov, ktorí skúsenosti čerpali od tých najpovolanejších módnych mágov z Londýna. Aj keď sa učili od tých najlepších, neustále navštevujú aj módne workshopy v Taliansku, aby boli stále v kurze.

„Angličania sú majstri, čo sa týka etikety a klasiky, Taliani určujú trendy, ktoré budú vo svete ,in´,“ hovorí Nikoleta. „Nebojíme sa farieb, strihov ani vzorov, čo bolo určite badať aj na kolekcii, ktorú sme predstavili na Bratislavských módnych dňoch,“ hovorí Veronika a ukazuje na károvaný oblek, ktorý predstavil na BMD herec Štefan Skrúcaný. Ten stavil opäť na kvalitu a na galavečer Slovenka roka si nechal v salóne Nicollas Berenique vytvoriť krásny elegantný smoking.

Ušitý, ako inak, na mieru a z prírodných materiálov. Obľúbenými sú najmä hodváb, ľan alebo bavlna. Materiály sú alfou a omegou, určujú to rozhodujúce – cenu obleku. Od päťsto eur sa podľa zvolenej látky dokáže oblek vyšplhať aj do výšky niekoľkých tisíc eur. „Niektoré látky sú ,vodotesné´, iné zas dokážu ochrániť pred horúčavami,“ vymenúva Patrik Badó možnosti, ktoré zvyšujú hodnotu obleku na mieru.

Pre umelcov, športovcov i biznismenov

Ak by ste chceli byť v kurze, odborníci zo salónu Nicollas Berenique, majú pre vás tip, ako tento rok zabodovať. „Momentálne sú v kurze ,slim obleky' pozdvihujúce mužnosť, ľahké materiály, káro, prúžky a zúžené klopy na saku. Móda sa vracia – k slovu sa opäť hlási dvojradové sako. Z farieb sú hitom bledomodrá, bledosivá, bledozelená, ale i tmavá zelená, bordová či hnedá,“ vysvetľuje Nikoleta, ktorá robí svoju prácu s láskou a vkladá do nej okrem know-how aj maximum energie, podobne ako jej kolegovia.

Tak, ako Nicollas Berenique obstaráva aj klasických klientov z biznis kruhov, šije na zákazky aj pre umelcov. „Momentálne pripravujeme kostýmy pre svetoznámu džezovú kapelu Incognito. Frontmana oblečieme od hlavy po päty, kapelníkom šijeme nohavice, košele a vesty,“ hovorí Nikoleta, ktorá spolu s kolegami nedávno riešila kurióznu zákazku. „Klient si vyžiadal oblek, ako má bývalý prezident Egypta Husní Mubarak. Kým ten mal vyšitú zlatou niťou modlitbu, klient ostal len pri rovnakej látke. Naposledy sme šili aj dres pre juniorskú hokejovú reprezentáciu. Čo si vymyslí zákazník, splníme do bodky,“ uzatvára Nikoleta Kosťuová s úsmevom.

- - Inzercia - -