Dnes je sobota, 29.január 2022, meniny má: Gašpar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Raj pre pôžitkárov aj dobrodruhov: Objavte krásy Luzernu a jeho okolia!

jún 02, 2017 - 10:14
Tropické horúčavy lákajú nielen na kúpaliská, grilovačky a ľadovú kávu. Nasledujúce mesiace si väčšina z nás vychutná zaslúženú dovolenku, ktorej úlohou je najmä dobitie energie a spoznanie opäť nového kútu sveta. Poďte s nami nahliadnuť do krásnych zákutí Švajčiarska.
Foto: 
Pixabay

Dobré počasie = polovica úspechu

Ak sa vyberiete do Švajčiarska, platí to dvojnásobne. Jeho poloha totiž mnohokrát spôsobuje, že nádherný výhľad na hory vám ťažké dažďové mraky jednoducho nedoprajú. Avšak, ako dážď rýchlo prejde, tak aj odíde. Vtedy sa môže začať okružná prehliadka mestom. Ak sa už do tejto krajiny dostanete, bol by hriech nenazrieť do hlavného mesta Luzern.

lucerne-952314_1920.jpg

Foto: 
Pixabay

lucerne-195140_1920.jpg

Foto: 
Pixabay

Leží na severozápadnom konci Luzernského jazera, ktoré je hlavnou atrakciou mesta. Jeho kryštálovo čistá voda vás očarí na prehliadke loďou, ktorá je medzi turistami veľmi obľúbená. Ak sa budete prechádzať centrom mesta, určite si všimnite poriadok a upravenosť všetkých uličiek, starodávnych budov či útulných kaviarní. Staré mesto s novým spája najväčší zakrytý drevený most v Európe, ktorý nemôžete vynechať.

Prečítajte si tiež: Praktický pomocníci pri balení: S týmito vychytávkami vám na dovolenke nebude nič chýbať

luzern-1986967_1920.jpg

Foto: 
Pixabay

Najstrmšia zubačka na svete

Už pri prechádzke očarujúcimi uličkami starého mesta si môžete vychutnávať dych vyrážajúci pohľad na hory, ktorých vrcholky sú zahalené v bielej hmle. Ako už pohľad naznačuje, v tejto nadmorskej výške bude trocha chladnejšie, takže by ste mali svoje roztrhané rifle vymeniť za teplejšie nohavice a pevnú obuv. Na vrchu hory Pilatus sa totiž nachádza hustá snehová pokrývka. Vyvezie vás tam najstrmšia zubačka na svete, ktorá zaručuje nezabudnuteľné výhľady na krajinu ako z rozprávky.

Mohlo by vás zaujímať: Náhle zmeny počasia znáša každý po svojom: Vďaka týmto 3 typov vás už nebudú trápiť

Ako dopravný prostriedok však môžete pokojne zvoliť aj lanovku. Tí, ktorí máte problém s výškami alebo tlakom, určite sa pripravte na záťaž vášho organizmu. No cesta na vrchol stojí rozhodne za to. Jedným z hlavným dôvodov, prečo sa vybrať na horu Pilatus je nepochybne za dobrých podmienok výhľad na Luzern, ale aj ďalšie známe hory ako Rigi, Säntis, Titlis,  až po nemecký Schwarzwald. Okrem týchto tradičných výletov môžete navštíviť aj ľadový palác, najvyššie položenú vlakovú stanicu v Európe, alebo jazdu adrenalínovou bobovou dráhou z hory Pilatus, ktorá ma až 1km.

- - Inzercia - -