Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Historicky prvá tlačová konferencia k ankete OTEC ROKA!

jún 19, 2017 - 15:24
Dnes dopoludnia sa uskutočnila historicky prvá tlačová konferencia k prestížnej ankete týždenníka Slovenka OTEC ROKA. 27. ročník tohto podujatia vyvrcholí už dnes o 16.00 slávnostným vyhlásením výsledkov!
Foto: 

Najdlhšie trvajúca anketa Otec roka oslavuje krásnych dvadsaťsedem rokov. Po prvý krát sa však k tomuto podujatiu konala aj tlačová konferencia, kde sa na jednom mieste zišli zástupcovia vydavateľstva STAR production, novinári, nominovaní otcovia, minuloročný víťaz ankety a tiež partneri podujatia. 

,,Myslím si, že je potrebné vyzdvihnúť postavenie otca, cez otcov aj postavenie rodiny, lebo spoločnosť je zdravá práve vtedy, keď existuje rodina. Tá je vždy otec, mama, deti. Keď  funguje rodina, funguje celá spoločnosť. Máme tu naozaj výnimočných otcov, z ktorých si treba brať príklad, a ktorí sú motiváciou aj pre ostatných. Som veľmi rada, že sme mohli o výnimočných otcoch písať na stránkach Slovenky,”  vyjadrila sa riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková, vďaka ktorej anketa naďalej funguje a čoraz viac sa dostáva do povedomia širokej verejnosti.

O histórii ankety porozprávala dlhoročná redaktorka týždenníka Slovenka, ktorá má od jej začiatkov vrámci redakcie na starosti toto emotívne podujatie, Ľudmila Grodovská: ,,Celé to začalo ako hra na spestrenie časopisu. Prvý rok sme vyzvali deti, aby písali príbehy o svojich otcoch. Prišli stovky krásnych listov, a práve vtedy sme zistili, že to neostane len pri tej hre, a že to nebude len jednorazová záležitosť ale urobíme z toho tradíciu,” ozrejmila vo svojom príhovore.

Na tlačovej konferencii nechýbal ani minuloročný víťaz Arpád Rubint v spoločnosti so svojim synom Robkom, ktorý trpí svalovou dystrofiou. ,,Budem sa tešiť na ďalšieho otca roka. Jednému z nich som odoslal aj svoj hlas, pričom som sa rozhodoval srdcom. Dúfam, že vyhrá ten najlepší,” dodal na záver.

Víťaz, o ktorom rozhodli čitatelia týždenníka Slovenka prostredníctvom svojich SMS hlasov a internetového hlasovania získa okrem vecných cien aj putovného dreveného koníka, ktorý sa stal symbolom ankety a na ktorom je už dnes podpísaných 26 víťazov. 

- - Inzercia - -