Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Poznáme víťaza ankety týždenníka Slovenka OTEC ROKA 2017!

jún 19, 2017 - 19:15
V poradí 27. titul OTEC ROKA získal dnes v priestoroch Zichyho paláca v historickom centre Bratislavy Peter Lazor z Markušoviec. O tom, kto získa titul a putovné žezlo - dreveného koníka, rozhodli čitatelia a čitateľky týždenníka Slovenka, ktorý je vyhlasovateľom ankety, prostredníctvom SMS a internetového hlasovania na stránke www.OTECROKA.sk.
Foto: 
Ramon Leško

Do užšej nominácie sa spomedzi všetkých prihlásených dostala pätica výnimočných otcov – Vojtech Benko, Ivan Moravčík, Pavol Tkáčik, Peter Lazor a František Namešpetra. Z nich najviac SMS a internetových hlasov získal a Otcom roka 2017 sa stal 42-ročný Peter Lazor z Markušoviec. Ocenenie Mediálny otec roka 2017 získal Michal Kožuch.

Otec roka 2017 Peter Lazor s rodinou

ram_3687.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Peter Lazor aktuálne čerpá materskú dovolenku pri najmladšom, dvojročnom synovi Ferkovi. V Markušovciach pôsobí ako dedinský fotograf a s manželkou sú redaktormi časopisu Pokoj a dobro, ktorý vydáva miestna farnosť. Je členom hospodárskej rady pri farnosti. Pôvodným povolaním je kuchár, ale pracoval aj na pošte a tvrdí, že všetky svoje doterajšie pracovné skúsenosti sa mu zišli v rodine aj ako profesionálnemu rodičovi. „Som naozaj veľmi rada, že tento projekt, ktorý vzdáva poctu otcom, je na slovenskej scéne už 27 rokov bez prestávky. Vznikol v redakcii týždenníka Slovenka a práve jej redaktorky sa pričinili o to, že sa Deň otcov stal súčasťou slovenského kalendára sviatkov,“ povedala riaditeľka vydavateľstva STAR production, Mária Reháková.

Otec roka v spoločnosti organizátorov a partnerov projektu

otecko.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Putovného koníka odovzdal Otcovi roka 2017 minuloročný víťaz Arpád Rubint

rubint.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Tento rok na nominovaných otcov čakal v Bratislave náročný deň. Dopoludnia absolvovali tlačovú konferenciu a po spoločnom obede na nich čakala jazda historickou električkou po Bratislave. Počas slávnostného finále v programe vystúpili tanečníci z Tanečnej školy Dansovia Petra Modrovského, finalistka projektu Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča Viktória Reháková, spevák Jozef Ivaška a záver patril víťazovi Česko Slovenskej SuperStar Lukášovi Adamcovi.

Viktória Reháková predviedla hru na klavíri a recitáciu

viki.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Jozef Ivaška spevom obohatil program

iv.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Lukáš Adamec odspieval dve pesničky

lk.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Deti z tanečnej akadémie Dansovia Petra Modrovského

akademia.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Anketa Otec roka je najstaršou časopiseckou anketou na Slovensku a počas uplynulých rokov svojho trvania prispela ku zmene pohľadu na postavenie otca v rodine a k udomácneniu tradície Dňa otcov, ktorý sa oslavuje v tretiu júnovú nedeľu.

Nad aktuálnym ročníkom prevzali záštitu primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Radoslav Števčík.

Projekt podporili: Unipharma – prvá slovenská lekárnická akciová spoločnosť, Liečebné Termálne Kúpele a.s. Sklené Teplice, Ikar, Metlife, ZOO Bratislava, Danubiaservice, RTVS a rádio Lumen.

- - Inzercia - -