Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mnohodetné rodiny môžu stále žiadať mesto o príspevok

júl 29, 2017 - 15:49
Mnohodetné rodiny môžu hlavné mesto SR Bratislavu stále požiadať o jednorazový príspevok až do výšky 70 eur. Využiť ho môžu na preplatenie nákladov spojených s návštevou základnej umeleckej školy, jazykovým vzdelávaním, rôznymi výletmi či s nákladmi na mestskú hromadnú dopravu.
Foto: 
Pixabay.com

Hlavné mesto má na to vo svojom rozpočte vyčlenených 50-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Kohútiková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu s tým, že žiadosti prijímajú do 31. augusta.

Záujemcovia môžu o príspevok požiadať zaslaním kompletnej žiadosti spolu s prílohami poštou alebo jej osobným odovzdaním v podateľni magistrátu. Finančný príspevok je možné poskytnúť jedenkrát v príslušnom kalendárnom roku maximálne do výšky 70 eur na dieťa. Oproti minulému roku je to zmena, minulé roky príspevok prideľovali spravidla vo výške 40 eur.

Mnohodetné rodiny môžu požiadať o preplatenie nákladov spojených s návštevou základnej umeleckej školy. Patrí sem napríklad nákup hudobného nástroja, príspevok na úhradu výdavkov na štúdium, na preplatenie jazykového vzdelávania, záujmovej činnosti v centrách voľného času či aktivít v športových kluboch. Takisto môžu požiadať o príspevok za účasť na výlete, ktorý organizuje školské zariadenie, za účasť v tábore, či pobyte v škole v prírode alebo na lyžiarskom výcviku. Patrí sem aj preplatenie cestovného lístka mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

Akceptovať budú platby od 1. januára tohto roka. Pri účtovných dokladoch musia byť údaje ako dátum platby, za akú aktivitu, suma a meno dieťaťa a v závislosti od dokladu aj pečiatka a podpis. Žiadosť nájdu záujemcovia na oficiálnej webovej stránke hlavného mesta v časti Život v metropole v oblasti Sociálna pomoc.

V minulom roku hlavné mesto finančne podporilo 895 detí a rozdelili im 48-tisíc eur. V roku 2015 hlavné mesto poskytlo finančný príspevok pre 789 detí v celkovej výške 50 000 eur.

- - Inzercia - -