Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V pondelok po prestávke znovu otvoria petržalskú plaváreň

august 13, 2017 - 19:55
V pondelok po technickej prestávke znovu otvoria plaváreň v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Ako informovala Michaela Platznerová z oddelenia komunikácie s verejnosťou miestneho úradu mestskej časti Bratislava - Petržalka, Všetky bazény na plavárni sú už napustené.
Foto: 
pixabay.com

Počas odstávky vypustili na plavárni všetky bazény, potrubia a nádrže, ktoré vyčistili od prípadných usadenín a následne vydezinfikovali. Obnovili tiež protišmykové fólie na schodíkoch do relaxačného bazéna a značenie dráh v plaveckom bazéne, ako aj protišmykové fólie na atrakciách v detskom bazéne. Dezinfekcia a čistenie neobišli ani priestory toaliet, spŕch a šatní. V saunách pribudla deliaca stena v sprchách a všetky tiež vymaľovali.

Petržalskú plaváreň pre verejnosť otvorili vlani v septembri. Súčasťou plavárne je wellness svet, 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový bazén, detský bazén a whirlpool pre relax v horúcej vode. Nechýbajú ani sauny a občerstvenie. Denná kapacita je šesťsto ľudí. Vybudovanie plavárne stálo 4,2 milióna eur bez DPH. O petržalskej plavárni sa hovorilo niekoľko rokov, jej základný kameň však položili až začiatkom júla 2014. Pôvodne mestská časť predpokladala, že plaváreň otvoria v máji 2015. To sa však nepodarilo. Petržalský úrad sa pri výstavbe stretol s viacerými nečakanými vecami, práce zdržiavala napríklad chýbajúca dokumentácia k starším rozvodom.

- - Inzercia - -