Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na Mičurine bude v utorok prvé letné kino

august 14, 2017 - 10:29
V amfiteátri na kúpalisku Mičurin v bratislavskom Starom Meste bude v utorok prvé letné kino. Areál bývalej Ekoiuventy na Búdkovej ulici po dvoch rokoch ožíva, kúpalisko po prestávke funguje od začiatku júla.
Foto: 
Letné kino v Ružinove

 Ako informovala predsedníčka Občianskeho združenia Hrad - Slavín Sabina Barborjak, predstavenie sa začne v utorok 15. augusta o 20:30 a premietať budú írsku animovanú rozprávku Pieseň mora. Príbeh je o tom, že v bájnej krajine starých Keltov žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Život celej rodiny sa obráti vo chvíli, keď sa ukáže, že malá dcéra Saoirse je poslednou z tuleních víl. Jedine ona môže piesňou zachrániť všetky rozprávkové bytosti, ktoré premenila na kameň čarodejnica Macha.

Areál bývalej Ekoiuventy bol v 90-tych rokoch predmetom záujmu súkromných osôb, cieľom bolo zmeniť jeho charakter a spôsob využitia. Časť pozemkov zmenila majiteľov a to postupne obmedzovalo prístup verejnosti. Občianske združenie Hrad – Slavín preto zorganizovalo protesty proti tomuto rozhodnutiu a jeho predsedníčka oslovila majiteľa areálu, ministerstvo školstva, aby areál znovu otvorili pre verejnosť. Združenie neskôr iniciovalo návrh na vyhlásenie budov a areálu Ekoiuventy na Búdkovej ulici za národnú kultúrnu pamiatku, čo sa vlani aj podarilo. K rozhovorom o možnej náplni činností v areáli prizvali aj zástupcov škôl a Centier voľného času.

Otázku využitia areálu Ekoiuventy na Búdkovej a tiež kúpaliska v jeho areáli otvorili pred dvoma rokmi po tom, ako strana SaS upozorňovala na predaj budovy Ekoiuventy. Predaj mal byť podľa strany biznisom s oligarchami. "Budova má ustúpiť kšeftu s pozemkom a budovou. Všetko sa pripravuje na vysťahovanie Ekoiuventy. Bude to narýchlo, len aby sa na Búdkovej budova vyprázdnila,“ upozornil vtedy poslanec NR SR Martin Poliačik. Bývalý minister školstva Juraj Draxler potom vyhlásil, že budovu a areál predávať nebudú a rezort iba hľadá účelné využitie tohto priestoru.

Ekoiuventa - Slovenský inštitút mládeže je štátna inštitúcia riadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Predmetom činnosti organizácie je práca s mládežou mimo školy a rodiny a mládežnícka politika na Slovensku aj mimo neho. Cieľom aktivít je implementovať štátnu politiku voči deťom a mládeži.

- - Inzercia - -