Dnes je utorok, 21.september 2021, meniny má: Matúš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Martin Machaj predstaví svoju svetovú výstavu CREATIVE CREATURES

september 07, 2017 - 13:57
Talentovaný dobrodruh zbieral podklady k projektu Creative Creatures už od roku 2009 a teraz sa rozhodol svoje diela vystaviť v priestoroch Zoya Gallery v Bratislave.
Foto: 

Zbierka fotografii je unikátnou výpoveďou autorových zážitkov z jeho ciest a poukazuje na kultúru rôznych, pre nás častokrát neznámych etník, na ich hodnoty a prístup k životu s cieľom tieto hodnoty zachovať, pokým ešte existujú v podobe, v akej ich poznáme dnes. Projekt “Creative Creatures” dokumentuje tie najzvláštnejšie osudy ľudí z Brazílie a jej Amazonského pralesa, Angoly, Kene, Namíbie, Tanzánie, Botswany, Južného Sudánu, Ugandy, Indie, Číny, Etiópie, Indonézie, Papuy Novej Guiney a z iných, exotických kútov sveta.

Výstava je mimoriadne atraktívna nie len kvôli Machajovmu majstrovstvu, ale i kvôli myšlienke, ktorú so sebou nesie. V dnešnej modernej a hektickej dobe sa nám iné etniká môžu zdať nevyspelé a jednoduché, avšak pri dôslednejšom skúmaní si možno uvedomíme, že práve na ďalekých a odľahlých miestach na zemi možno nájsť čistejšie a úprimnejšie radosti. Výstava má nielen umeleckú, ale i výpovednú hodnotu, keďže dáva do povedomia civilizácie, ktorým v dôsledku globalizačných vplyvov hrozí úplný zánik.

Trvanie výstavy: 15.9-30.10.2017

Miesto: ZOYA Gallery, Ventúrska 1, 811 01, Bratislava

- - Inzercia - -