Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Praktická Slovenka: Vaše domáce SPA

september 28, 2017 - 11:13
Kúpeľové rituály má rád každý z nás. Uľavia telu i hlave, podporia harmóniu mysle a krásy, ktorá vychádza zvnútra. Relaxačné techniky si pritom môžete dopriať aj v pohodlí domova.
Foto: 

Spa atmosféra

Začnite úpravou miestnosti. Vonné sviečky namiesto umelého osvetlenia, tichá hudba, nahriate froté uteráky, mäkký župan a vankúš do vane. Tieto pomôcky pridajú na luxuse. Pomáhajú relaxovať, obrátiť myšlienky a jednoducho hodiť starosti za hlavu. A teraz to hlavné – do kúpeľne nenoste počítač ani telefón. Keď nakoniec vyjdete z dverí, bude z vás nový človek.

 

Bublinkový kúpeľ

Voda na naše telo pôsobí ako šibnutie zázračným prútikom. Tak ľahko, ako to znie, je pre unavené telo najlepším liekom teplý kúpeľ. Keď ho spojíte s jemnou vodnou masážou, zmení váš deň. Ak nemáte vaňu prispôsobenú na perličkový kúpeľ, môžete si zaobstarať prídavné zariadenie. Perličkový kúpeľ poskytne príjemnú relaxáciu po náročnom dni, pomôže pri odbúraní stresu, bolestiach kĺbov, chrbtice, regenerácii svalstva, poruchách spánku, zlepší krvný obeh. Ak chcete, aby priniesol väčší úžitok, pridajte do vody éterické oleje. Na nervový systém, únavu, proti bolestiam hlavy a závratom veľmi dobre pôsobia silice z levandule. Úľavu pri prechladnutí či bolesti svalstva poskytuje zázvor. Do večerného kúpeľa a pre krajšiu pokožku sú vhodné výťažky z vanilky, ylang-ylang, ruže, lekna, mlieko, pomarančový olej, morská soľ, rumanček alebo nechtík lekársky. Vyberte si jeden druh prísady podľa svojich potrieb. 

Celý článok nájdete v aktuálnom čísle Praktickej Slovenky 10/2017

- - Inzercia - -