Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Je pravdou, že väčšina z nás má predispozíciu na HEMOROIDY?

október 02, 2017 - 13:19
„ Nie!“ poviete si. „Mňa sa to netýka! A naozaj?!“ Ukázalo sa, že každý človek má predispozíciu na hemoroidy. Túto smutnú skutočnosť potvrdzujú aj odborníci – proktológovia. Podľa ich názoru, zvýšená náchylnosť každého z nás na hemoroidy je niečo ako daň za vzpriamenú chôdzu. Ťažisko človeka je posunuté dospodu a nachádza sa v oblasti panvy, k tomu sa pridáva gravitačná sila, ktorá vplýva na každú bytosť na Zemi. Preto sa stáva, že naša krv prúdi smerom dole a zadržiava sa v žilách nôh, panvy a konečníka.
Foto: 

Keď sa krv zhromaždí v hemoroidálnych uzloch, značne sa zníži množstvo kyslíku, ktoré prúdi do stien žíl. Okrem toho, prítomnosť veľkých objemov krvi v žilách pri hemoroidoch rozťahuje a deformuje uzly. Kvôli stálemu vplyvu uvedených faktorov sú steny hemoroidálnych uzlov tenšie, dochádza k malým eróziám, neskôr k pretrhnutiam. A kvôli tomu dochádza ku krvácaniu, ktoré je symptómom hemoroidov. Krvácanie pri hemoroidoch sa líši tým, že sa objaví len v určitom čase: pred, po a počas vyprázdňovania. Krvácanie sprevádzajú aj iné nepríjemné symptómy: bolesť (často akútna a chronická), pálenie, svrbenie, stále nutkanie vyprázdniť sa. Omnoho častejšie, než si zvyčajne myslíme, sa vyskytuje neudržanie stolice.

Počas života trpí hemoroidmi 8 z 10 ľudí – inak povedané, zväčšenie hemoroidálnych uzlov sa skôr alebo neskôr objaví u väčšiny z nás.

Čo však treba urobiť, keď sa objavia prvé signály a začnú nás trápiť podozrenia. Je nevyhnutné ihneď a bezodkladne navštíviť lekára. Liečba hemoroidov v počiatočnom štádiu prebieha podstatne jednoduchšie a riziko opakovaného vzniku choroby je prakticky nulové. Bohužiaľ, skúsenosti lekárov dokazujú, že pacienti s hemoroidmi navštívia odborníka až vtedy, keď ich život začne byť úplne neznesiteľným a mastičky, lieky, obklady a preháňadlá prestanú zmierňovať bolesť a nepríjemné pocity. Samoliečba zaženie problém do slepej uličky! A nerieši ho!

V súčasnosti existuje rad efektívnych metód liečby hemoroidov.

Operácia na odstránenie hemoroidov je zastaraná! Muky, ktorým sa vystavuje pacient s hemoroidmi, podstupujúci operáciu, sú jednoducho nevyspytateľné. Narkóza, pobyt v nemocnici, všetky možné následky operačného zákroku, koniec koncov, stratený čas a nemalé peňažné výdavky na lieky a týždenný pobyt v nemocnici.

DoktorPRO Bratislava sa špecializuje na BEZOPERAČNÚ BEZBOLESTNÚ AMBULANČNÚ LIEČBU HEMOROIDOV. Podľa zanedbanosti choroby proktológ potrebuje od 2 do 8 sedení (lepšie povedané, Vašich návštev kliniky), aby Vás zbavil trápení. Počas liečby pacient zostáva úplne práceschopný a vedie aktívny spôsob života. Bohužiaľ, väčšina pacientov s hemoroidmi o tomto nevie! A úplne zúfalí sa rozhodnú podstúpiť operáciu.

DoktorPRO je moderné medicínske zariadenie, vybavené špičkovými liečebnými a diagnostickými prístrojmi. Skúsení odborníci sú pripravení prijímať pacientov kedykoľvek. Čím skôr navštívite kliniku DoktorPRO, tým skôr, a možno aj počas prvej návštevy, sa začne liečba. Zavolajte na číslo 0800-200-000, nečakajte, kým hemoroidy začnú skúšať výdrž Vášho zdravia!

- - Inzercia - -