Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Prečo je potrebná liečba hemoroidov?

október 23, 2017 - 11:59
Veľa ľudí, ktorí sa vo svojom živote stretli s takým ochorením, ako sú hemoroidy, vôbec netušia, nakoľko je dôležitá pre ich budúce zdravie neodkladná návšteva lekára – proktológa.
Foto: 

Mierne nepohodlie pociťované v konečníku, ťažkosti a niekedy aj svrbenie zvyknú byť často spojené s prechodným chorľavením, ale často sa zabúda na to, že takéto symptómy sú typické pre začínajúce hemoroidy. Aktívna reklamná kampaň a propagácia najrozmanitejších liečivých prostriedkov, ktoré rýchlo a účinne uľavujú od nových nepríjemných pocitov, ešte viac odďaľujú nevyhnutnosť návštevy odborníka. Nanešťastie, v žiadnom predpise ani recepte k týmto liečivým prostriedkom nie je uvedené, že napomáhajú k zbaveniu sa symptómov len na určitý čas a nezabezpečujú ani nenahrádzajú efektívne terapeutické liečenie.

Najčastejšie sa pacienti obracajú na lekára z dôvodu pociťovania silnej chronickej bolesti alebo krvácania z konečníka. Odborníci definujú štyri štádiá hemoroidov.

Prvé štádium hemoroidov. Pri vyšetrení sú viditeľné hemoroidálne uzly, sliznica je zapálená a kapiláre sú rozšírené. Pacient pociťuje nepohodlie, často sprevádzané výskytom krvácania počas vyprázdňovania.

Druhé štádium hemoroidov. Pri telesnej námahe hemoroidálne uzly vypadávajú z konečníka, môžu sa ešte sami napraviť. Okrem nepohodlia a krvácania môže dochádzať k výtokom alebo svrbeniu.

Tretie štádium hemoroidov. Vypadnutie hemoroidálnych uzlov si vyžaduje nápravu ručnú. Najskôr dochádza k vypadnutiu iba počas vyprázdňovania, ale neskôr aj v dôsledku zvýšenia tlaku v brušnej dutine, napríklad pri zdvihnutí ťažkých vecí alebo pri kýchaní. Ku všetkým symptómom, ktoré už boli uvedené, sa napokon pridáva aj bolesť a pošpinenie odevu.

Štvrté štádium hemoroidov. Veľmi nebezpečné. Hemoroidálne uzly, ktoré vypadli, už nie je možné napraviť. Toto štádium je sprevádzané výskytom trombózy, bolesťou v konečníku a silným krvácaním.

Návšteva odborníka v počiatočných štádiách ochorenia uľahčuje liečbu, ale zároveň šetrí čas i finančné náklady. Donedávna, jedinou radikálnou metódou liečenia hemoroidov bola chirurgická operácia. V súčasnosti sa však medicína rýchlo vyvíja a napreduje. A teda, namiesto operácie sa používajú bezbolestné ambulantné metódy liečby.

Odborníci z kliniky DoktorPRO v Bratislave poskytujú liečenie BEZ OPERÁCIE, pomocou málo invazívnych metód. Pacient po zákroku nepotrebuje hospitalizáciu a vyhne sa tak trvalému procesu rehabilitácie, ktorý by bol dôsledkom chirurgickej operácie. Existujúce metódy liečby umožňujú ošetriť a zbaviť sa hemoroidov ambulantne: BEZ BOLESTI, BEZ ZMENY KAŽDODENNÉHO SPÔSOBU ŽIVOTA. V priebehu liečby pacient zostáva úplne práceschopný. Metódy liečby a príslušné preparáty sú dôkladne vyskúšané a aktívne sa používajú hlavnými proktológmi siete medicínskych centier DoktorPRO po celom svete, kde sa nachádzajú pobočky kliniky.
Musíte vedieť, že ochorenie sa vyvíja veľmi rýchlo. Preto nečakajte, kým pokročí až k poslednému, štvrtému štádiu. Máte (hoci len minimálne) podozrenie? Volajte na číslo 0800-200-000, objednajte sa u nás na vyšetrenie a nestrácajte čas i nádej na rýchle uzdravenie.

- - Inzercia - -