Dnes je streda, 25.november 2020, meniny má: Katarína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ftáčnik priznal prehru a zablahoželal Drobovi

november 05, 2017 - 08:19
Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Milan Ftáčnik po zverejnení neoficiálnych výsledkov dnes pred 2:00 priznal prehru. Zároveň pred novinármi k víťazstvu telefonicky zablahoželal Jurajovi Drobovi, ktorý vedie v súboji o post predsedu BSK.

„V tejto súťaži som neuspel, chcem však poďakovať všetkým voličom,“ rozhovoril sa Ftáčnik, prerušilo ho však zvonenie telefónu. „Juraj, pekne vás pozdravujem, chcem vám zablahoželať k víťazstvu. Ste v priamom prenose,“ povedal Ftáčnik do telefónu. Droba poďakoval a pripomenul, že sa rád s Ftáčnikom o niektorých krajských témach poradí.

Milan Ftáčnik spomenul, že ľudia sa v dnešných voľbách rozhodovali podľa opozično-koaličnej filozofie. „Budem rozmýšľať nad tým, čo som urobil dobre a čo som urobil zle. Budeme to hodnotiť s mojím štábom. V každom prípade to bola férová súťaž,“ vyhlásil. V kraji treba podľa neho klásť dôraz nielen na dopravu, ale aj na seniorov a zdravotne postihnutých. Rozprávať sa o tom chce aj s Jurajom Drobom.

Na otázku, či bude chcieť Ftáčnik dôveru ľudí využiť v komunálnych voľbách, ktoré budú o rok, odpovedal, že je skoro hovoriť o tom, čo bude robiť o rok a do čoho sa pustí. „Je tu istá dôvera a ľudia mi ju prejavili hlasmi. Mojou ambíciou je, aby po komunálnych voľbách nastala na čele Bratislavy zmena. Zatiaľ to poviem takto,“ poznamenal s tým, že viac k tejto téme v tejto chvíli nepovie.

Volebná noc Milana Ftáčnika v Inchebe sa skončila, neúspešný kandidát na predsedu kraja sa ešte rozpráva so svojimi hosťami, postupne sa s nimi lúči a miestnosť sa vyprázdňuje. Po zverejnení predbežných výsledkov stíchla aj ľudová hudba.

- - Inzercia - -