Dnes je utorok, 20.apríl 2021, meniny má: Marcel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Milé čitateľky a čitatelia

január 10, 2018 - 16:00
Stojíme na prahu roku, ktorý nám otvára brány budúcnosti, ale aj minulosti. Rok 2018 je vyhlásený ako rok Európskeho kultúrneho dedičstva, a to nám dáva príležitosť pochopiť, odkiaľ a kam kráčame a kde je naše miesto.
Foto: 

Tento rok je výnimočný aj pre našu redakciu. Časopis Slovenka sa počas svojej sedemdesiatročnej cesty stal súčasťou kultúrneho dedičstva nášho národa a má jedinečnú príležitosť pripomenúť si nielen svoje začiatky, ale zdôrazniť aj výz - nam, ktorý mal a má pre život tejto krajiny. Slovenka bola založená na tradíciách celých generácií a dovolím si povedať, že odovzdávala drahocenné dedičstvo zaujímavých životných príbehov. O mnohých z nich sa budete môcť dočítať aj tento rok na stránkach Slovenky, kde vám navyše pripomenieme aj jej vývin, ako aj viaceré udalosti z histórie, ktoré sa zachovali vďaka tomuto časopisu.
Určite nie je náhoda, že Slovenka je rovesníčkou Lúčnice, ďalšieho skvostu slovenskej kultúry. Tak, ako Slovenka sa počas celej svojej existencie snaží zachovávať kultúrne bohatstvo našej krajiny, slovom a písmom, tak Lúčnica to robí hudbou, spevom a tancom. Slovenka a Lúčnica – to nie je len spoločný dátum vzniku, ale dokonca vo svojich počiatkoch aj rovnaká adresa v centre Bratislavy.
Želám im preto obom, práve v tomto roku, ktorý symbolizuje kultúrne spolunažívanie, aby dôstojne oslávili spoločné jubileum. Či to už bude na stránkach Slovenky, ktorú si ešte stále môžete, milí čitatelia, predplatiť do konca januára alebo vo vypredaných sálach, kde sa prostredníctvom nádherného programu Lúčnice môžete započúvať do piesní, ktoré sa vďaka Lúčnici stali nesmrteľnými umeleckými dielami.

Želám Vám šťastný rok, plný rodinnej pohody a radosti. Oslávte s nami 70 rokov vášho obľúbeného časopisu Slovenka.

01001.jpg

Slovenka 01/2018
Slovenka 01/2018

- - Inzercia - -