Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Škriabe vás v hrdle? Vieme ako na to!

február 02, 2018 - 16:59
Po mesiacoch bez slnka ide už telo na doraz a siaha na dno svojich možností. Stačí, aby vás ofúklo alebo chytíte raz- dva bacila v autobuse... Skôr než sa rozhodnete pre antibiotiká, siahnite po babských receptoch.

Prečo vás bolieva hrdlo?

Najčastejšou príčinou škrabania v krku býva oslabená imunita, nedostatok vitamínov, nevhodné oblečenie, ak ignorujete šály a čiapky, príliš horúce alebo ľadové nápoje, častý prechod zo zimy do tepla, suchý vzduch v miestnosti, nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu, slabá hygiena, najmä lajdácke umývanie rúk a ak sa kontaktujete s už chorými ľuďmi.

Olejové kvapky

Vyskúšajte jednoduchý recept: zmiešajte dve kvapky oreganového oleja, tri deci vody a kloktajte aspoň trikrát za deň. Olej z oregana vám pomôže so zápalom a uľaví aj od bolesti.

Čerstvý cesnak

cerstvy_cesnak.jpg

Čerstvý cesnak
Foto: 
Shutterstock
To je klasika: pretlačte strúčik cesnaku, zohrejte dve deci mlieka, pridajte dve čajové lyžičky medu. Všetko zamiešajte a hneď vypite. Kúru opakujte trikrát denne.

Cibuľový obklad

cibulovy_obklad.jpg

Cibuľový obklad
Foto: 
Shutterstock
Nakrájajte nadrobno dve menšie cibule. Zoberte si vopred nahriatu utierku, cibuľu na ňu poukladajte a pritlačte tak, aby pustila šťavu. Naneste na krk a ešte obviažte uterákom. Nechajte pôsobiť pol hodinu. Kúru opakujte dvakrát denne.

Slaná voda

Naberte do menšieho hrnca tri deci vody a zmiešajte s dvoma kávovými lyžicami kuchynskej soli. Prevarte, aby sa soľ dobre rozpustila. Po vychladnutí kloktajte niekoľkokrát denne.

Odvar zo šalvie

odvar_zo_salvie.jpg

Odvar zo šalvie
Foto: 
Shutterstock

Jednu polievkovú lyžicu sušenej šalvie zalejte dvomi deci vriacej vody. Nechajte lúhovať štvrť hodinu. Po miernom vychladnutí kloktajte. Opakujte trikrát denne.

- - Inzercia - -