Dnes je štvrtok, 22.október 2020, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako oslavujú Valentín v rôznych krajinách sveta?

február 14, 2018 - 11:39
14.február patrí všetkým zamilovaným. Veď je predsa Valentín! Už niekoľko týždňov sme v obchodných reťazcoch dýchali jeho atmosféru vďaka tematickému tovaru so srdiečkami, plyšovými medvedíkmi či čokoládami rôzneho druhu presne, ako v USA, odkiaľ sa k nám tento sviatok rozšíril. Vedeli ste ale, že v rôznych krajinách majú počas tohto sviatku svoje špeciálne tradície?

Japonsko

Deň svätého Valentína v Japonsku jednoducho patrí mužom. Ženy svoje polovičky zahŕňajú darmi rôzneho druhu, najčastejšie však čokoládou. Muži to ženám vracajú o mesiac neskôr na takzvaný Biely deň - 14. marca, kedy ich obdarúvajú oblečením, čokoládami, či spodným prádlom. Dary, ktoré prinesú muži by však mali byť aspoň dvakrát drahšie ako tie, ktoré dostali od svojich žien na sviatok sv. Valentína.

heart-3111760_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Taliansko

Taliani sviatok svätého Valentína neberú na ľahkú váhu. Zamilované páry si počas tohto dňa venujú darčeky a trávia spoločný čas na romantickej večeri. Obľúbeným darčekom k tomuto sviatku sú oriešky poliate čokoládou zabalené v papierikoch, ktoré obsahujú rôzne citáty v niekoľkých jazykoch.

rose-3090833_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Nemecko

Ani Nemecko nezaostáva za Talianskom. Tradície sú v týchto krajinách rovnaké. Darčeky, vyznania a užívanie si spoločných chvíľ pri večeri...

Brazília

V tejto krajine Valentína neoslavujú. Presunuli si ho o dva dni skôr na "Deň všetkých zamilovaných", kedy sa obdarúvavajú kyticami, čokoládou a venujú si rôzne láskyplné priania. Tento deň sa však nespája iba s pármi ale aj s rodinami, ktoré sa zídu za jednym stolom a pochutnávajú si na spoločnej večeri.

table-3018151_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Filipíny

Azda najromantickejší a naoriginálnejší Valentín spomedzi všetkých krajín! Počas tohto dňa majú zaužívané takzvané hromadné svadby, kedy sa v uliciach stretnú stovky párov a na akomkoľvek mieste si povedia svoje áno. Pred šiestimi rokmi bolo v uliciach Filipín zosobášených neuveriteľných 2000 zaľúbených párov!

love-3122498_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

- - Inzercia - -