Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Naučte sa mať super deň: Prinášame rady, ako na to!

apríl 05, 2018 - 09:54
Využite bláznivý apríl na sebaspoznávanie. Ráno si doprajte relaxačnú masáž, vyriešte hádanku svojich tráviacich ťažkostí a počas jarných večerov odmeňte svoje unavené nohy poriadnym relaxom.

RÁNO

Dostaňte svojej ráno na úplne inú úroveň pomocou vône. Ihličie a sviežosť vo vás prebudí pocit, akoby ste si boli zabehať v lese, červený pomaranč naštartuje dobrú náladu a levanduľa pripomenie preslnenú dovolenku v Stredomorí. Vyberte sa do obchodu s bioproduktmi a hľadajte fľaštičky označené slovami čistý alebo prírodný esenciálny olej. Prírodné silné esencie obsahujú len extrakty z bylín, kvetov či korení. Kvapku takéhoto oleja si môžete pridať do zubnej pasty a ,,urobiť si náladu" pri umývaní zubov alebo si ním potrieť zápästia ako prírodným parfumom.

essential-oils-2738555_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

OBED

Naučte sa pripravovať tie najchutnejšie zdravé šaláty. Začínajúca jar je sezónou očisty a potreby prívalu nových vitamínov. Naštartujte svoje telo mocnou trojkombináciou: listová zelenina + kvalitný olej + vitamín C. Zmiešajte čerstvý baby šalát s kvalitným olivovým olejom, citrónovou šťavou, soľou, kozím syrom a vlašskými orechmi alebo listy čerstvej rukoly zaliate tekvicovým olejom s citrónom, soľou, mozarellou a horčicovo-medovým dresingom. Pocítite príval novej energie, zamedzíte vypadávaniu vlasov a zlepšíte si krvný obraz.

VEČER

Jarná únava či dokonca depresia môže postihnúť každého z nás. Newyorskí vedci pod vedením profesora Joela Sneeda zistili, že depresia sa môže prejaviť napríklad poruchami pamäťi či problémami s pozornosťou. Tieto problémy, rovnako ako podobné ťažkosti spôsobené starnutím môžete riešiť pomocou pravidelného tréningu mysle. Logické hry, zaujímavé úlohy či hlavolamy stačí riešiť pár minút denne a váš mozog sa stane vitálnejším, mladším a funkčnejším. Stiahnite si do svojho telefónu niektorú bezplatnú aplikáciu a zahrajte si každý večer jednu-dve hry posilňujúce mozog.

newspaper-412452_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Titulná foto: shutterstock.com

- - Inzercia - -