Dnes je utorok, 27.október 2020, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sisa Sklovská: Divadlo je pre mňa srdcovkou

máj 22, 2018 - 10:03
Obľúbená Sisa Sklovská je nielen skvelou speváčkou ale momentálne žiari vo viacerých divadelných predstaveniach. Najnovšie sa pripravuje na rolu Márie Terézie v novom pripravovanom muzikáli.

Ako sama prezradila, obľubuje všetky postavy, ktoré stvárňuje na divadelných doskách. „Pre mňa je srdcovka úplne všetko, čo v divadle hrám. Keď sa ma niekto pýta, ktorú rolu mám najradšej, tak ani neviem povedať. Proste mám rada tú, ktorú momentálne skúšam.“ 

Charizmatická umelkyňa momentálne nacvičuje ďalší muzikál na historickú nôtu. „Minulý týždeň sme mali akurát derniéru Madame de Pompadour a chystáme ďalší pôvodný slovenský muzikál, Mária Terézia. Rozmýšľali sme, koho by som do tej trilógie k Mata Hari a Madame de Pompadour mohla stvárniť, a keďže Mária Terézia mala výročie a je to vážna postava našich dejín, známa po celom svete, zvolili sme si ju,“ priblížila.

Muzikál Mária Terézia bude podľa jej slov celkom iný ako inscenácie o Mate Hari či Madame de Pompadour. „Bude modernejšie spracovaný, nielen čo sa týka choreografie, ale aj hudobne,“ prezradila.

Fakt, že môže stvárniť najznámejšiu uhorskú panovníčku, jej lichotí. „Madame de Pompadour a Mata Hari boli skutočne femme fatale, ktoré v živote dosiahli strašne veľa a Mária Terézia bola zas silná panovníčka, takže je o čom hrať. Až na to, že sa mi smejú, či viem, že mala 16 detí... Jasné, že viem. To tam ale, našťastie, stvárňovať nebudem,“ podotkla pobavene speváčka, ktorú môžu diváci a diváčky v súčasnosti vidieť aj vo vedľajšej úlohe muzikálu Mamma Mia!.

- - Inzercia - -