Dnes je piatok, 30.október 2020, meniny má: Šimon, Simona
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Fitness trénerka Zora Ochodnicka: Nikdy som nemala rada vetu “nedá sa”

máj 25, 2018 - 08:11
Zora Ochodnicka. Dynamický typ ženy, ktorá sa nerada vzdáva. Ako sama hovorí, už za totality nemala rada vetu: “Nedá sa”. Možno práve preto je dnes úspešnou osobnou trénerkou a svojpomocne si vytvorila prácu, ktorá sa stala poslaním, ale aj koníčkom.

Osobná trénerka a poradkyňa s dlhoročnou praxou v oblasti zdravej výživy Zora Ochodnícka je autorkou cvičenia EFEKT, ktoré bolo spolu so špeciálnou technológiou úspešne vyslielané v reality šou Super telo v Slovenskej televízii. Vydala dve DVD a dnes má klientov v Čechách, Španielsku, Rakúsku, Litve, Južnej Afrike, Izraeli, Nemecku, no najmä na Slovensku.

Zora, prezraďte nám, ako ste sa dostali k cvičeniu?

Bola som typ človeka, ktorý nemohol skákať. Bolelo ma to a nestíhala som. (smiech) Chcela som urobiť niečo pre svoje telo, no nenašla som nič, čo by mi vyhovovalo. V tom čase bola ale moderná kalanetika. Zohnala som si knihu, ktorá sa mi veľmi páčila, no cviky boli veľmi nudné. Pátrala som teda po tom, ako by som cvičenie vylepšila.

Podarilo sa vám to?

Áno. Začala som ho skladať tak, že som ho zrýchlila, dala som mu väčšiu dynamiku. Vo veľkej miere som sa inšpirovala rehabilitačnými cvičeniami, jogou, využila som niečo zo strečingu, niečo z bojových umení. Všímala som si, kde sa najviac napína sval, kde to je najmenej zaťažujúce na telo. Celý môj komplex cvičení som si následne dala odobriť primárke ortopédie a tiež majstrovi sveta v Kick boxe Romanovi Volákovi povedal, že sú veľmi dobré a absolútne neškodné. Nezaťažujú kĺby, chrbticu, nie je pri nich ani nebezpečenstvo úrazu.

Bolo niečo, čo vás v živote doslova “nakoplo” ?

Pred pár rokmi sa mi stala vec, ktorú som ozaj nečakala. Vyskočili mi tri platničky, čo by nebolo najhoršie, ale “upravoval” mi to odbrobík, ktorý mi to ešte viac zasekol a roztrhol mi svaly na pravej strane chrbtice. Ostala som teda paralizovaná. V tom období som bývala v Dánsku a videla som titulky "športom k trvalej invalidite”. Nechcela som byť toho dôkazom!

Čo ste spravili preto, aby ste sa teda dokázali postaviť opäť na nohy?

Niečo ma ťahalo naspäť na Slovensko. Mala som tušenie, že sa mi tu udeje naozaj niečo dobré, tak som sa vrátila. Aj keď som sa všemožne snažila, nevedeli mi pomôcť. Nakoniec som prišla na tú najjednoduchšiu vec - môže mi pomôcť moje vlastné cvičenie. Pustila som sa teda do toho a dala som sa do poriadku za dva a pol mesiaca. Napadlo mi, že urobím motivačné video, ktoré som dala na youtube. Steretlo sa s pozitívnou odozvou, ozvali sa mi z portálu o cvičení s tým, že by ma radi nominovali na fitlídra roka. Ostala som z toho veľmi prekvapená. Skončila som na druhom mieste a tento rok som dostala ponuku znova. Dnes teda bojujem o titul, no samozrejme, konkurencia je silná.

Čo všetko vďaka cvičeniu precvičíme a pre koho je vhodné?

Je to taká zmes viacerých cvičení, ktorý nemením, volajú sa EFEKT. Pomocou nich precvičíme každú časť tela - ruky, ramná, biceps, triceps, hruď, brucho, priame, šikmé svalstvo, nohy, lýtka, chrbát a tiež zadok, pričom mám dva výborné a účinné cviky na celulitídu. Dobrou správou je, že cvičenie sa môže robiť v každom veku a nie je obmedzené váhovo. Cvičiť môžu dokonca aj takí, ktorí majú nejaké zdravotné problémy, napríklad s kĺbami. Dá sa v ňom nájsť alternatíva pre každého. Myslím, že som inšpirovala veľa ľudí, mám klientov, cvičiace programy, pobyty pri mori, víkendové kurzy, jednoducho, pomáham ľudom nabehnúť na zdravý životný štýl.

S kým všetkým ste spolupracovali?

Spolupracovala som so známymi osobnosťami, medzi inými s hercami , spevákmi, politikmi, úspešnými podnikateľmi, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pomohla som viac ako 3000 ľuďom schudnúť a prinavrátiť im tak ich fyzickú a psychickú rovnováhu. Myslím, že som sa stala viac ako len trénerom. Som dennodenným kaučom,pripraveným vypočuť a pomôcť. 

Čo rada robíte vo voľnom čase?

Vo voľnom čase rada hrám na klavíri, gitare, tancujem, maľujem a športujem. Mám dve krásne a šikovné deti, ktoré ma veľmi podporujú a uznávajú.

Ak vás príbeh Zory zaujal a chcete ju podporiť v súťaži, hlasovať môžete TU

- - Inzercia - -