Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Spoznali sme Otcov roka pre rok 2018: Sú nimi herec Juraj Loj a kapitán Miloš Karell!

jún 18, 2018 - 22:59
Pri príležitosti Dňa otcov sme sa aj tento rok dozvedeli mená víťazov najdlhšie trvajúcej časopiseckej ankety Otec roka, ktorú už 28 rokov vyhlasujú na stránkach týždenníka Slovenka. O tom, kto získa výnimočný titul a putovné žezlo - dreveného koníka rozhodli čitatelia a čitateľky týždenníka Slovenka.
Foto: 

Prítomných hostí a tohtoročných nominantov ankety Otec roka - Romana Zelenaya, Juraja Blaha, Štefana Labanca, Miloša Karella a Róberta Kučeru - úvodnými slovami privítala riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková: ,,Som veľmi rada, že tento projekt, ktorý vzdáva poctu otcom funguje už 28 rokov bez prestávky. Vznikol v redakcii týždenníka Slovenka a práve jej redaktorky sa pričinili o to, že sa Deň otcov stal súčasťou slovenského kalendára sviatkov,” hovorí pani Reháková, ktorej vďačíme za to, že anketa ostala aj po rokoch naďalej živá.

otecroka2018001.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Mediálnym otcom roka sa stal Juraj Loj

Počas dnešného dňa sme sa okrem titulu Otec roka 2018 dozvedeli aj meno víťaza v kategórii Mediálny Otec roka. Tým sa stal herec Juraj Loj: ,,Osobne som presvedčený o tom, že sú to práve deti, ktoré si vyberajú svojich rodičov. Chcem sa poďakovat svojim deťom, že môžem byť otcom, samozrejme manželke, bez ktorej by som nebol otcom. A svojim rodičom bez ktorých by som nebol. Rodičia boli tí, ktorí mi vždy vštepovali, že rodina je základ,” hovorí Juraj Loj, ktorý je otcom dvojročnej Izabelky, štvorročného Lucasa a s manželkou, herečkou Zuzanou Kanócz čakajú tretie dieťa. Cenu si víťaz prevzal z rúk pani Márie Rehákovej a pána Milana Drahovského.

otecroka2018006.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Mediálny Otec roka 2018: Juraj Loj

Absolútnym víťazom ankety Otec roka sa stal Miloš Karell

Titul Otec roka 2018 si vďaka vášmu SMS a internetovému hlasovaniu odniesol Kpt. Ing. Miloš Karell (39) z Novej Dubnice, ktorý v marci tohto roka cestou z práce zachránil život jedenásťročnému chlapcovi, pod ktorým sa preboril ľad na Váhu v Trenčíne. Ako bývalý vodný záchranár a otužilec tento profesionálny vojak ani chvíľu neváhal, keď bol v ohrození život dieťaťa. Sám je totiž otcom piatich detí, z nich jedno má diagnostikovaný Aspergerov syndróm. S manželkou sa v OZ Hipoško venujú hipoterapii a pomáhajú deťom so zdravotným postihnutím. 

otecroka2018007.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Otec roka 2018: Miloš Karell

Všetci víťazi si odniesli hodnotné dary od spoločnosti Unipharma, 1. Slovenská lekárnická akciová spoločnosť, ktoré odovzdal manažér distribúcie Milan Drahovský, poukaz na príjemný pobyt s detičkami v kaštieli Mojmírovce****, dary od vydavateľstva STAR production a knihy od vydavateľstva IKAR.

otecroka2018009.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Aj tento rok na nominovaných otcov čakal v Bratislave pekný deň. Po spoločnom obede v bratislavskom hoteli Tatra**** si rodiny vychutnali poznávaciu jazdu Bratislavou a počas slávnostného finále si mohli užiť krásny program, ktorým nás sprevádzal pán Michal Bartek. V ňom vystúpila speváčka Mia Králová, ktorá sa venuje interaktívnym koncertom pre deti, tanečníci z Tanečnej školy Dansovia Petra Modrovského, ktorí predviedli výber zo spoločenských a latinsko-amerických tancov, spevák Peter Forest a pozdraviť prítomných prišiel aj malý Tobias Král zo seriálu Oteckovia.

or1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

or.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

program.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

or3.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Už tradične sme po slávnostnom vyhlasení výsledkov rozkrojili krásnu tortu, ktorá bola nielen pastvou pre oči ale aj výborne chutila a pripravila ju pani Monika Sisková.

otecroka2018012.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

otecroka2018013.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Nad aktuálnym ročníkom prevzal záštitu starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Radoslav Števčík. 

Projekt podporili: Unipharma – prvá slovenská lekárnická akciová spoločnosť a Ikar a.s.

- - Inzercia - -