Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava zažíva vlnu horúčav, mesto prijíma opatrenia

júl 31, 2018 - 12:34
Bratislava zažíva najteplejší týždeň v tomto roku. Mesto preto prijíma opatrenia na ich zmiernenie. V centre mesta ponúknu osvieženie cisterny s pitnou vodou, ktorou sa Bratislavčania a návštevníci mesta budú môcť osviežiť zdarma. Okrem toho bude v týchto dňoch zvýšené polievanie komunikácií, predĺžené otváracie hodiny na mestských kúpaliskách a osvieženie ponúknu aj obľúbené rozprašovače vodnej hmly.

„Čakajú nás mimoriadne horúce dni, počas ktorých bude teplota prevyšovať 30 stupňov Celzia. Prijali sme preto niekoľko opatrení, aby sme ich aspoň trochu zmiernili a zabezpečili pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta príjemné osvieženie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

 Oddnes budú na Hlavnom námestí a na Poštovej ulici cisterny s pitnou vodou, ktorú hlavné mesto zabezpečilo v spolupráci s mestskou organizáciou Bratislavská vodárenská spoločnosť. Osviežiť sa pohárom vody sa budú môcť návštevníci na Hlavnom námestí od 11:00 do 17:00 hod. a na Poštovej ulici v čase od 10:00 do 16:00 hod.

 Ďalším účinným opatrením proti extrémnym teplotám je polievanie ciest. Počas najbližších dní bude preto mesto vo väčšej miere kropiť rozpálené cesty v centre mesta. Zníži sa tak prašnosť v uliciach a o niekoľko stupňov sa schladí vozovka aj ovzdušie.

Osvieženie by Bratislavčania mohli využiť aj na niektorých mestských kúpaliskách, ktoré predĺžia svoje otváracie hodiny. Od stredy, 1.8. do 7.8.2018 budú mať letné kúpaliská Lamač, Rača a Krasňany predĺženú otváraciu dobu do 20:00.

Okrem toho v meste fungujú rozprašovače vodnej hmly, ktoré sú na najfrekventovanejších lokalitách v meste. Osvieženie ponúkajú na Hviezdoslavovom námestí, Hlavnom námestí, pred Starou tržnicou na Námestí SNP, v Medickej záhrade a na Námestí slobody. Pre veľkú obľubu hlavné mesto tento rok pridalo ďalšie tri rozprašovače, a to na Námestí M. Benku, na Dulovom námestí a v Ružinovskom parku. Rozprašovače fungujú na princípe atomizácie vody na mikročastice vodnej hmly, ktorá sa odparuje. Túto obľúbenú letnú atrakciu si užívajú nielen Bratislavčania, ale aj turisti a najmä deti, ktoré si túto formu osvieženia vychutnávajú s radosťou.

- - Inzercia - -