Dnes je pondelok, 30.január 2023, meniny má: Ema
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kultúrne leto v Bratislave pokračuje aj v auguste

august 04, 2018 - 18:07
Na Bratislavčanov, ale aj na návštevníkov hlavného mesta čakajú počas kultúrneho leta programy v uliciach mesta, parkoch, na nádvoriach, na brehu rieky Dunaj i v jednotlivých bratislavských mestských častiach. Mestský festival trvá počas celého leta do septembra a prináša výstavy, umenie, festivaly, hudbu, tanec, besedy, divadlo i filmové večery. Hlavným organizátorom festivalu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS).
Foto: 
https://www.webnoviny.sk/fotogaleria/letna-citaren-u-cerveneho-raka-sa-tesi-oblube/?id=6

V nedeľu 5. augusta o 17:30 bude v Botanickej záhrade v bratislavskej Karlovej Vsi komorný koncert. V pondelok i v utorok o 18:00 budú koncerty aj v letnej čitárni u Červeného raka. V stredu 8. augusta od 17:30 bude v Starom Meste rozprávkový cyklus Rozprávky pri Dóme. Akcia zahŕňa program aj pre najmenších návštevníkov. Cyklus ponúka počas letných prázdnin každú stredu vždy nové detské predstavenie, ktoré si môžu deti pozrieť v priestoroch Rudnayovho námestia. Najbližšiu stredu pre ľudí organizátori pripravili Divadlo Piki s predstavením Rozkrávka.

Súčasťou Kultúrneho leta a Hradných slávnosti 2018 je tento rok aj nový cyklus hudobných večerov na Starom moste. Podujatie s názvom Muzika Starého mosta býva počas štvrtkov. Najbližšia akcia bude vo štvrtok 9.augusta na jednom z výklenkov mosta. Začiatok naplánovali na 18:00, hudba bude hrať do 21:00. V tomto roku tiež pre ľudí počas kultúrneho leta pripravujú podujatie s názvom Trúbenie z veže. Jeho obsahom sú fanfárové koncerty na rôznych miestach v Bratislave. Skladby venujú hudobným legendám Bratislavy. Najbližšie Trúbenie z veže bude vo štvrtok o 20:00, záujemcovia si môžu vypočuť fanfárový koncert z balkóna Primaciálneho paláca. Na koncerte zaznejú skladby z tvorby Františka Krištofa Veselého.

Kompletný program Kultúrneho leta a Hradných slávnosti 2018 nájdu záujemcovia na adrese http://www.bkis.sk/sk/kulturne-leto-a-hradne-slavnosti

zdroj: SITA

- - Inzercia - -