Dnes je sobota, 28.november 2020, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

DEŇ KROJA: Príďte aj vy odetí do krásy slovenskosti a prezentujte veľkoleposť nášho kultúrneho dedičstva

september 07, 2018 - 12:12
Už zajtra, 8. septembra, sa v Banskej Bystrici počas Radvanského jarmoku začne novodobá kapitola Slovenska. Bude sa tu konať Slovenský Deň kroja, počas ktorého poukážeme na dôležitosť zachovávania zvykov, tradícií a napĺňania hodnôt predchádzajúcich generácií. Príďte aj vy podporiť toto krásne podujatie a ukážte kroj vášho regiónu celému Slovensku!

Týždenník Slovenka v tomto roku slávi svoje 70. výročie. Toto krásne jubileum sa rozhodol pripomenúť nezabudnuteľne a usporiadať Slovenský deň kroja v srdci Slovenska - Banskej Bystrici počas významného Radvanského jarmoku. 

Leitmotívom podujatia je snaha poukázať na naše tradície, pestrú rôznorodosť zvyklostí našich miest a obcí, umenia a krásy krojov, aby sme si aj takto uctili pamiatku ľudí, ktorí sa zaslúžili o vznik slovenských folklórnych súborov a tých, ktorí v nich dlhé roky pôsobili. Zvlášť, aby sme si pripomenuli pamiatku profesora Štefana Nosáľa, zakladateľa Lúčnice.

Do podujatia, ktoré organizuje týždenník Slovenka a Združenie miest a obcí Slovenska sa zapojí aj Matica slovenská, ako i mnohé iné slovenské organizácie, folklórne a umelecké kolektívy pôsobiace doma i v zahraničí.

Zároveň sa organizátori pokúsia o vytvorenie rekordu. „Najviac ľudí v kroji na jednom mieste“. Podujatie bude voľne prístupné verejnosti, ako i všetkým tým, ktorí budú chcieť prezentovať svoj kroj.

Príďte aj vy v kroji a odnete si domov z tohto podujatia nezabudnuteľné zážitky!

- - Inzercia - -