Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni: Tlačovou konferenciu sme odštartovali týždeň módy!

september 21, 2018 - 15:54
Návštevníci Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz sa majú rozhodne na čo tešiť! Už od soboty, 22. septembra 2018 štartuje týždeň módy, počas ktorého si vychutnajú komplexný prierez aktuálnych kolekcií na sezónu jeseň/zima od takmer päťdesiatich návrhárov a módnych značiek zo Slovenska, Británie a Talianska. Módni nadšenci sa taktiež dozvedia meno víťaza projektu Nové tváre módnej scény a spoznáme aj návrhára, ktorý si odnesie titul Dizajnér roka 2018!

Týždeň Bratislavských módnych dní odštartoval tlačovou konferenciou vo Francúzskej škole MOD´SPE Paris Central Europe v Bratislave za účasti (zľava) generálnej riaditeľky a spoluzakladateľky Mod´spe Paris Central Europe-Fashion Busines School Jany Lalovej, organizátorky BMD Márie Rehákovej, riaditeľky Obchodného oddelenia Britského veľvyslanectva Ivany Winbladh, módnej návrhárky Kataríny Žiak, návrhára Richarda Rozboru, predsedkyne poroty projektu Nové tváre módnej scény Ivety Lederer, prezidentky Nadácie +421 Ľubice Surkošovej, podpredsedníčky poroty projektu Nové tváre módnej scény Simony Vachalkovej, Slávky Kallayovej a fotografky Petry Ficovej. 

bmdtlacovka003.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Štartujeme na Sliači

Už túto sobotu, 22. septembra, sa slovenská návrhárska elita presunie do luxusných priestorov Hotel and Spa Resort Kaskády na Sliači. V špeciálnej šou sa predstavia Veronika Hložníková, Ida Sandor, Zuzana Haková, Zarina Šimkovič, Michaela Ľuptáková, Jana Jurčenko či La Garcia.

Historicky prvý Britsko-Slovenský večer - Fashion is GREAT

Pondelok štartuje módny týždeň v industriálnych priestoroch Refinery Gallery, kde Bratislavské módne dni v spolupráci s britskou ambasádou prinesú do Bratislavy kúsok Británie pod názvom "Fashion is GREAT by British Embassy". ,,Tento večer bude mimoriadne špeciálnym aj vďaka tomu, že takéto niečo ešte Bratislavské módne dni za svoju trinásťročnú históriu do Bratislavy nepriniesli. Veľmi sa na tento večer tešíme," hovorí riaditeľka Agentúry Promotion a organizátorka Bratislavských módnych dní Mária Reháková, na ktorú nadviazala riaditeľka Obchodného oddelenia Britského veľvyslanectva Ivana Winbladh: ,,Bratislavské módne dni predstavujú skvelú príležitosť na predstavenie toho najlepšieho z britskej módy slovenskému obecenstvu. Niektoré zo značiek, ktoré budúci týždeň predstavíme sú slovenským zákazníkom už známe, niektoré budú úplne nové a predstavíme ich exkluzívne na prehliadke v pondelok."

bmdd.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Počas tejto prehliadky zahviezdia mená ako Belinda Chorley, ktorá úzko spolupracovala s Vivienne Westwood, Marion Ayonote, ktorej luxusné topánky si obľúbili speváčka Beyoncé či Lady Gaga. Privítame značky ako Barbour a Ted Baker, ktorí budú prezentovať dámsku ale aj pánsku módu. Značka Little Mistress predstaví atraktívne dámske šaty za dostupné ceny spolu s kabelkami v odvážnych módnych vzoroch značky Paul´s Boutique. Tešiť sa môžete aj na značku Karen Millen, ktorá sa zameriava na predaj oblečenia s dobre vyzerajúcimi strihmi a kvalitným spracovaním a v neposlednom rade na Ivanu Kuráňovú - FERITY, ktorá v minulosti pracovala pre dizajnérsky dom Alexandra McQueena v Londýne a jej šaty si obliekla aj Kate Middleton či iné svetové celebrity. 

Spomedzi slovenských návrhárov v tento deň uvidíme tvorbu Renáty Kliskej pod značkou LA RENA, Zuzany Hakovej, Jany Jurčenko a Jany Pištejovej. Počas večera bude postarané aj o výnimočný hudobný doprovod, predstaví sa DJ Dave Doyle, ktorý na prehliadku priletí priamo z Londýna.

V utorok, 25. septembra 2018, budeme naďalej pokračovať v priestoroch Refinery Gallery. Druhý deň prinesie tvorbu etablovaných slovenských návrhárov - Veroniky Hložníkovej, Michaely Ľuptákovej, Idy Sandor, Emy Klein, značky LA GARCIA či Jany Gavalcovej. Počas tohto večera sa môžete tešiť aj na módu z Talianska, ktorá sa predstaví vďaka značke Stefano Pellicceria. Na móle nebude chýbať ani exkluzívna značka pánskych oblekov Nicollas Berenique , vďaka ktorej si na svoje príde najmä mužská časť hľadiska.

Spoznáme Novú tvár módnej scény aj Dizajnéra roka 2018

,,Jesenná časť Bratislavských módnych dní je výnimočná v tom, že zavŕšime projekt Nové tváre módnej scény. Keďže tento rok je pre nás oslavným, zvolili sme tému Folklór v móde. Ako sa finálová sedmička mladých návrhárov s touto témou popasovala uvidíme v stredu, 26. septembra v nádherných priestoroch kostola Klarisiek," prezradila pani Mária Reháková. Na víťaza projektu čakajú atraktívne ceny, spomedzi ktorých možno spomenúť 32-hodinový Master program na Francúzskej škole MOD´SPE Paris Central Europe, návšteva Bruselu, poukaz na nákup látok, či účasť na Wienna Fashion Weeku vo Viedni.

Na tlačovej konferencii nechýbali ani súťažiaci o titul Nová tvár módnej scény

ntms8.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Počas tohto večera sa dozvieme aj meno návrhára, ktorý si vďaka Nadácii +421 odnesie titul Dizajnér roka 2018 a získa jedinečnú príležitosť zúčastniť sa na decembrovom Fashion Weeku v Bangkoku. ,,Aby sa počas tohto Fashion Weeku mohla predstaviť aj krása a šarm Sloveniek, udelíme ocenenie Modelka roka Bratislavských módnych dní 2018, ktorá spoločne s návrhárom odletí do Bangkoku a bude reprezentovať Slovensko," prezradila prezidentka Nadácie +421 Ľubica Surkošová. Okrem toho uvidíte prehliadku návrhárky Kataríny Žiak, Jaroslavy Wurll Kocanovej a exkluzívne sa vám predstavia aj finalistky MISS Horehronie.

bmdtlacovka007.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Vo štvrtok, 27. septembra 2018, si zrekapitulujeme to, čo projekt Nové tváre módnej scény priniesol pre rozvoj slovenskej módy. Počas tejto prehliadky sa predstavia návrhári, ktorí zvíťazili v predošlých ročníkoch Bratislavských módnych dní. Tešiť sa môžete na Zarinu Šimkovič, Veron by Veroniku Kopálovú, Zoe Fabrics by Marta Albrecht Mikulášová, Veroniku Kostkovú, Silviu Wylczynsku, Slavomíru Vlasovú a vrcholom večera bude prehliadka návrhára Richarda Rozboru s jeho značkou Rozbora Couture.

bmdtlacovka016.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Hudobnej dramaturgie sa aj počas jesennej časti ujme skvelý Martin Valihora a za mixážny pult sa postaví DJ Matthew Sax. 

Tešíme sa na vás!

Vstupenky na Bratislavské módne dni v predaji v sieti TICKETPORTAL.

- - Inzercia - -