Dnes je sobota, 23.január 2021, meniny má: Miloš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Počas víkendu sa uskutočnil 3. ročník podujatia Senior Friendly

október 22, 2018 - 11:54
Súťaž Senior Friendly, ktorého myšlienkou je podpora aktívneho starnutia, motivácia a oceňovanie subjektov, ktoré vychádzajú v ústrety seniorom, má za sebou 3. ročník. Ocenenia si v rámci podujatia prevzalo jedenásť organizácií, inštitúcií, firiem, združení aj jednotlivcov.
Foto: 
Ivan Medveď

Ocenenie SENIOR FRIENDLY 50 + získali Nadácia Chemosvit, Rádio Regina Západ, Cyklokoalícia, Henkel Slovensko, Občianske združenie Nádej seniorom, Žilinská univerzita v Žiline, Redakcia Pravda (Perex), Mesto Prešov, Poštová banka, Banskobystrický okrášľovací spolok, COOP Jednota. Počas popoludnia bli odovzdané aj čestné uznania, ktoré získali Alžbetínske naivné divadlo o.z. Bratislava, Rada seniorov v Dúbravke, Ing. Silvia Valovičová Mnemo, RESOTY, Stratégie pomoci o.z., Špecializovaná nemocnica pre ortopedickú protetiku, NAUTILUS D.J, s.r.o, Vera Cichá -VERA. 

V rámci programu ceny zo súťaže Tri generácie odovzdala aj Katarína Hanzelová, šéfredaktorka mesačníka Metropola, ktorý bol tento rok mediálnym partnerom podujatia. 

sf007.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

sf020.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Bohatý program pre seniorov

Bratislavský Zichyho palác v rámci Senior Friendly fungoval v znamení bohatých sprievodných podujatí a aktivít pre seniorov. Tí si vypočuli zaujímavé a podnetné prednášky o komunikačnej a finančnej gramotnosti, o význame stravovania a životosprávy v staršom veku, o športovaní, trénovaní pamäti a podobne. Novinárka a herečka Oľga Belešová spoločne so seniormi diskutovala na tému Seniori v médiách a do kresla pre hosťa si sadla inšpiratívna seniorská osobnosť, moderátorka, publicistka a riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni Alena Heribanová. 

Súkromná klinika Dermatológie , estetickej medicíny a plastickej chirurgie NU´CLINIC v zastúpeni pani primárky MUDr. Jany Chudíkovej venovala odborné poradenstvo dámam v zrelšom veku, ktoré sa potýkajú s dermatologickými a estetickými problémami. MUDr. Jana Chudíková, ktorá na Slovensko prináša tie najmodernejšie technológie v oblasti dermatológie a estetickej medicíny návštevníčkam Senior Friendly ochotne poradila, ako sa dá starnúť s gráciou a viesť plnohodnotný život aj po 50-tke.

sf064.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

NU´CLINIC: MUDr. Jana Chudíková

Autor: 
Tomáš Hanzlík

Francúzska farmaceutická spoločnosť Pierre Fabre, známa svojou značkou od Eau Thermale Avene v zastúpení školiteľky Lenky Mikleovej dámam predstavila protivráskovú odbornú starostlivosť o pleť. Jedinečná Termálna voda Avene , ktorá je základnou stavebnou jednotkou celej značky dámy zaujala a jej účinky si mohli vyskúšať na vlastnej koži.

sf062.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Eau Thermale Avene

Autor: 
Tomáš Hanzlík

Zdravú alternatívu sladenia predstavila firma Chicory a o výrobky z koreňa čakanky s nízkym glykemickým indexom ocenili aj tie dámy, ktoré sa chcú vyhnúť cukru. 

sf040.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Chicory

Autor: 
Tomáš Hanzlík

Problémy s redukciou váhy s dámami riešila pani Oľga Grozdaničová zo spoločnosti Vitadu. Vysvetlila im, aký je nebezpečný vnútorný visterálny tuk a ako sa stravovať tak, aby sa im kilá navyše oblúkom vyhýbali. 

sf061.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Vitadu

Autor: 
Tomáš Hanzlík

Počas popoludnia si dámy užili aj módnu prehliadku.

sf1.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

sf2.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

sf3.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

sf4.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

- - Inzercia - -