Dnes je sobota, 31.júl 2021, meniny má: Ignác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ľudia v Bratislavskom kraji si volia 89 starostov a primátorov a 942 poslancov

november 10, 2018 - 07:28
Ľudia v Bratislavskom samosprávnom kraji si volia 89 starostov a primátorov a 942 poslancov. Primátora si okrem hlavného mesta Bratislavy volia aj v okresných mestách Malacky, Senec a Pezinok, ako aj v mestách Modra, Stupava a Svätý Jur. Okrem primátorov miest a starostov obcí si voliči budú vyberajú svojich zástupcov aj do mestských a miestnych zastupiteľstiev.
Foto: 

O post primátora Hlavného mesta SR Bratislavy sa uchádza desať kandidátov, z toho je jedna žena. Primátorom Bratislavy tak chcú byť súčasný primátor Ivo Nesrovnal (nezávislý), starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva s podporou OĽANO, SaS, KDH, SME RODINA - Boris Kollár, NOVA, OKS a Zmena zdola, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy Iveta Plšeková (nezávislá), bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika (nezávislý), politik a predseda mimoparlamentnej politickej strany NAJ - Nezávislosť a Jednota Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada (nezávislý), architekt Matúš Vallo s podporou Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia, ďalej organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík (nezávislý), Andrej Trnovec za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku a Roman Ruhig za Slovenskú národnú jednotu - stranu vlastencov.

V Malackách chcú byť primátorom dvaja kandidáti, a to súčasný primátor mesta Juraj Říha a Marian Novota, obaja kandidujú ako nezávislí. Pôvodne chceli byť primátorom Malaciek traja kandidáti, ale Kandidát Národnej koalície Ladislav Dubán sa vzdal svojej kandidatúry. V Pezinku podalo kandidačné listiny na post primátora štyria kandidáti, a to Igor Hianik, ktorý kandiduje s podporou strany Sloboda a Solidarita (SaS), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), hnutia Progresívne Slovensko (PS) a strany SPOLU - občianska demokracia, súčasný primátor mesta Oliver Solga (nezávislý), manažér Jozef Chynoranský (nezávislý) a Kvetoslava Štrbová (nezávislá). V Senci chcú byť primátormi mesta traja kandidáti, a to súčasný zástupca primátora Dušan Badinský (nezávislý), podnikateľ Rudolf Bittner (nezávislý) a manažérka Mária Hudáková (nezávislá).

- - Inzercia - -